Przyznawanie świadczeń pomocy materialnej – odpowiednie stosowanie kodeksu postępowania administracyjnego w sprawach stypendialnych

• UWAGA: w trakcie szkolenia będą sygnalizowane również propozycje zmian w świetle projektu nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (ustawy 2.0) z dnia 16 marca 2018 r.

1. Właściwe organy – powołanie komisji stypendialnych.
    2. Odpowiednie stosowanie k.p.a.
    3. Włączenie pracownika lub członka komisji.
    4. Wniosek o przyznanie pomocy materialnej.
    5. Braki formalne wniosku.
    6. Decyzje administracyjne i postępowanie odwoławcze.
    7. Nadzór dziekana/rektora nad komisją stypendialną.
    8. Stosowanie trybów nadzwyczajnych w sprawach stypendialnych.
    9. Sądowa kontrola decyzji stypendialnych.
  • Zajęcia prowadzi radca prawny Piotr Szumliński – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych.

• Lokalizacja
    Termin wkrótce

Więcej informacji wkrótce...

• Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.