Coaching jako metoda efektywnego zarządzania zespołem. Szkolenie Premium dla kierowników zespołów. CEM

• Coaching w pracy menedżera jest jednym z sześciu szkoleń menedżerskich stanowiących cykl Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM).

Celem szkolenia jest rozwijanie umiejętności stosowania technik i narzędzi coachingowych w zarządzaniu zespołem pracowniczym, poprzez wzmacnianie odpowiedzialności i motywacji wewnętrznej pracowników do pracy.

DZIEŃ I

14:00 – zakwaterowanie,
    17:00-19:00 – zebranie od Uczestników indywidualnych potrzeb w zakresie szkolenia, pierwsza część szkolenia,
    19:00 – uroczysta kolacja.

DZIEŃ II i III

1. Anatomia coachingu – czym jest coaching?
      • Kiedy kierownik może stosować umiejętności coachingowe w zarządzaniu zespołem?
      • Kiedy podwładny potrzebuje coachingu?
      • Korzyści z coachingu.
      • Wzmacnianie odpowiedzialności, zaangażowania i motywacji wewnętrznej pracownika.
    2. Kompetencje i umiejętności kierownika stosującego coaching.
      • Diagnoza coachingowego potencjału kierownika na 10 skalach kompetencyjnych.
      • Zestaw 10 kluczowych umiejętności, które powinien rozwijać kierownik stosujący coaching.
      • Zdiagnozowanie mocnych stron i obszarów do rozwoju.
    3. Narzędzia komunikacyjne w coachingowym stylu zarządzania zespołem.
      • 5 najważniejszych narzędzi komunikacyjnych wspierających coaching.
      • Jak zwiększać samoświadomość pracownika?
      • Coachingowe zarządzanie rozmową z pracownikiem.
      • Budowanie odpowiedzialności za pracę.
      • 7 najczęściej popełnianych błędów – analiza i strategie zaradcze.
    4. Określanie potrzeb rozwojowych pracownika za pomocą KOŁA ROZWOJU.
      • Jak przygotować się do rozmowy coachingowej?
      • Procedura zastosowania Koła Rozwoju.
      • Jak stosować Koło Rozwoju w zwiększaniu motywacji wewnętrznej?
      • 5 najczęstszych błędów w badaniu potrzeb rozwojowych pracowników.
    5. Jak rozwiązywać trudne sytuacje wspierając w pracowniku samodzielność i odpowiedzialność za rozwiązanie problemu?
      • Dlaczego coaching jest tak istotny w rozwiązywaniu problemów?
      • 4 etapy MODELU GROW i jego zastosowanie w pracy kierownika.
      • Odpowiedzialność za postępy w osiąganiu celów.
    6. Planowanie wprowadzenia nowych umiejętności w praktykę zawodową.
      • 10 złotych zasad stosowania narzędzi coachingowych w zarządzaniu zespołem.
      • Wyznaczenie punktów zapalnych.
      • Ponowny pomiar kompetencji coachingowych kierowników.
  • Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Lasota –  psycholog, certyfikowany coach (International Coach ICC) i trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i interpersonalnych dla kadry zarządzającej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community. Odpowiada za nadzór merytoryczny Certyfikatu Efektywnego Menedżera, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu punktowych oraz systemowych szkoleń dla kadry zarządzającej uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu budowania autorytetu kierownika, motywowania pozafinansowego, delegowania zadań, odpowiedzialności i uprawnień, przywództwa w organizacji, prowadzenia zebrań i wystąpień publicznych, przeciwdziałania manipulacji i mobbingowi w środowisku akademickim. W swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie psychologii i organizacji.

• Lokalizacja Kraków, ul. Bratysławska 2
    Termin 09/12/2018 – 11/12/2018 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Uwaga!
    Cena promocyjna 1755 zł.*
     (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 9 listopada!

- indywidualne konsultacje z Trenerem,
    - dwa noclegi w pokoju 2-os., dopłata 100 zł do „jedynki” (za pobyt),
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne,(m.in. zwiedzanie miasta z przewodnikiem),
    - prezent od firmy Optima dla każdego Uczestnika.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna: 1.450 zł.*
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 9 listopada: 1.305 zł.*

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady, kolacje i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Trenerem i prezent od firmy Optima.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Warunki uczestnictwa:

• W ciągu 24 godzin wyślemy Państwu wiadomość z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. W przypadku braku takiej wiadomości, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
    • Przesłanie karty zgłoszeniowej jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
    • Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.