Przyznawanie świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów w kontekście najnowszych zmian w ustawie 2.0. Szkolenie Premium

• W trakcie szkolenia będą omawiane zmiany wynikające nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (ustawy 2.0) w szczególności problematyka tworzenia nowych regulaminów przyznawania świadczeń. W trakcie szkolenia będą omawiane przypadki z praktyki dotyczące trudnych kwestii w zakresie poruszanej problematyki.

WSTĘPNY HARMONOGRAM SZKOLENIA:

Dzień I (3 marca 2019 r.)
    Godz. 15:00 – obiad
    Godz. 17:30-19:00  Szkolenie:

Zasady przyznawania świadczeń pomocy materialnej pomocy materialnej dla studentów i doktorantów (kontynuujących studia na studiach doktoranckich)

1. Regulacje prawne z uwzględnieniem najnowszych zmian wprowadzonych ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
    2. Nowe regulaminy przyznawania świadczeń dla studentów i doktorantów.

Dzień II (4 marca 2019)
    Szkolenie w godz. 9:00-16:00

Zasady przyznawania świadczeń pomocy materialnej pomocy materialnej dla studentów i doktorantów – kontynuacja

1. Fundusz stypendialny, stypendia „własne”.
    2. Ogólne zasady, w tym:
      1. okres przysługiwania świadczeń,
      2. ograniczenie do pobierania świadczeń na jednym kierunku,
    3. Poszczególne świadczenia pomocy materialnej i kryteria ich przydzielania:
      1. stypendium rektora,
      2. stypendium dla osób niepełnosprawnych,
      3. stypendium socjalne w zwiększonej wysokości,
      4. zapomoga.
    4. Stypendium socjalne i zasady wyliczania dochodu w rodzinie studenta i doktoranta:
      1. brak udokumentowania dochodów jako przesłanka odmowy przyznawania świadczeń,
      2. ogólne zasady wyliczania dochodu,
      3. dochody z alimentów,
      4. dochody z gospodarstwa rolnego z uwzględnieniem przepisów dotyczących dzierżawy,
      5. dochody ze stypendiów,
      6. dochód utracony i uzyskany.
    5. Podsumowanie i indywidualne konsultacje.

Dzień III (5 marca 2019)
    Szkolenie w godz. 8:30-14:00

Przyznawanie świadczeń pomocy materialnej – stosowanie kodeksu postępowania administracyjnego w sprawach stypendialnych w kontekście zmian w „Ustawie 2.0”

1. Tryb przyznawania świadczeń w świetle nowej ustawy:
      1. organy przyznające świadczenia,
      2. komisje stypendialne.
    2. Stosowanie k.p.a w świetle nowej ustawy.
    3. Postępowanie z wnioskiem stypendialnym.
    4. Decyzje administracyjne i postępowanie odwoławcze.
    5. Stosowanie trybów nadzwyczajnych w sprawach stypendialnych:
      1. nadzór rektora nad komisją,
      2. wznowienie postępowania administracyjnego,
      3. stwierdzenie nieważności decyzji,
      4. uchylenie i zmiana decyzji (art. 154 i 155 k.p.a.).
    6. Sądowa kontrola decyzji stypendialnych.
    7. Podsumowanie szkolenia i indywidualne konsultacje.

• Zajęcia prowadzi Piotr Szumliński – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych.

• Lokalizacja Karpacz, ul. Obrońców Pokoju 5, 58-540 Karpacz
    Termin 03/03/2019 – 05/03/2019 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Uwaga!
    Cena promocyjna 1665 zł.*
     (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 7 lutego!

- indywidualne konsultacje z Ekspertem,
    - dwa noclegi w pokoju 2-os., dopłata 100 zł do „jedynki” (za pobyt),
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - organizację czasu wolnego,
    - prezent od firmy Optima oraz miłą i przyjazną atmosferę.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna: 1.300 zł.*
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 7 lutego: 1.170 zł.*

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Ekspertem.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.