Kierowanie zespołem – trening kompetencji menedżerskich. Szkolenie Premium

• Celem szkolenia jest rozwinięcie kluczowych umiejętności kierowniczych uczestników w zakresie budowania dobrych relacji z pracownikami, konstruktywnego komunikowania się z nimi, wprowadzania zasad współpracy, delegowania zadań oraz motywowania pozafinansowego w oparciu o mechanizmy psychologiczne.

1. Efektywny kierownik zespołu w uczelni:
      1. dwa style przywódcze,
      2. zakres zadań kierownika a specyfika pracy w uczelni,
      3. cechy dobrego szefa – autodiagnoza uczestników.
    2. Jakim zespołem kieruję? – mapowanie zespołu:

1. cztery główne typy osobowości pracowników zgodnie z koncepcją Junga-Marstona,

2. kluczowe potrzeby i potencjał moich pracowników,

3. diagnoza typu osobowości kierownika,

4. jak rozpoznać typ osobowości pracownika?

5. mocne strony i obszary do rozwoju każdego z typów osobowości.

3. Określenie i wprowadzenie zasad współpracy w uczelni:

1. Expose kierownika, czyli jak skutecznie wprowadzić zasady,

2. sztuka przemawiania do zespołu – jak prawidłowo stać, chodzić, siedzieć oraz gestykulować,

3. nigdy nie zaczynaj swojej prezentacji od… – skuteczne metody na zepsucie każdego wystąpienia,

4. egzekwowanie zasad.

4. Delegowanie zadań, jako podstawowe narzędzie zarządzania zespołem:

1. kiedy kierownik powinien delegować zadania?

2. procedura efektywnego i motywującego delegowania zadań w uczelni,

3. wybór zadań,

4. stopnie delegowania,

5. struktura skutecznej rozmowy delegującej – jak delegować zadania poszczególnym typom osobowości, aby uruchamiać ich motywację do realizacji zadania,

6. najczęściej popełniane błędy.

5. Efektywna komunikacja z pracownikami:

1. kiedy kierownik jest uległy, agresywny i asertywny – budowanie optymalnej postawy w stosunku do zespołu,

2. udzielanie konstruktywnych i motywujących informacji zwrotnych,

3. 3 etapy konstruktywnego krytykowania,

4. procedura chwalenia i nagradzania,

5. wykorzystanie najsilniejszych motywatorów pozafinansowych.

6. Podsumowanie szkolenia i wyciągnięcie kluczowych wniosków:

1. zaplanowanie wdrożenia w praktykę zawodową nowych umiejętności.

• Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Lasota –  psycholog, certyfikowany coach (International Coach ICC) i trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i interpersonalnych dla kadry zarządzającej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community. Odpowiada za nadzór merytoryczny Certyfikatu Efektywnego Menedżera, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu punktowych oraz systemowych szkoleń dla kadry zarządzającej uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu budowania autorytetu kierownika, motywowania pozafinansowego, delegowania zadań, odpowiedzialności i uprawnień, przywództwa w organizacji, prowadzenia zebrań i wystąpień publicznych, przeciwdziałania manipulacji i mobbingowi w środowisku akademickim. W swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie psychologii i organizacji.

• Lokalizacja Sopot, ul. Zamkowa Góra 35
    Termin 27/11/2019 – 29/11/2019 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Promocja!
    Przy zgłoszeniu do 18 października otrzymają Państwo 10% rabatu!

- indywidualne konsultacje z Trenerem,
    - dwa noclegi w pokoju 2-os., dopłata 100 zł do „jedynki” (za pobyt),
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne,
    - prezent od firmy Optima dla każdego Uczestnika.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna: 1.450 zł.*
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 18 października: 1.305 zł.*

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady,kolacje i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Trenerem i prezent od firmy Optima.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 14 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.