Stosowanie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego w sprawach studenckich i doktoranckich w świetle ustawy 2.0. Szkolenie Premium

• Szkolenie przygotowuje do praktycznego stosowania procedury administracyjnej,
    w kontekście zmian wprowadzonych ustawą z dnia 20 lipca 2019 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Celem szkolenia jest przedstawienie zmian wprowadzonych ustawą 2.0. oraz jej wpływu na praktykę funkcjonowania uczelni wyższej oraz omówienie poszczególnych rodzajów rozstrzygnięć wydawanych w sprawach studenckich.

Dzień I
    Godz. 15:00 – obiad
    Godz. 17:00-19:00 – Zwiedzanie Gdańska z Przewodnikiem
    Godz. 19:15 –  Kolacja w jednej z gdańskich regionalnych restauracji

Dzień II (szkolenie w godz. 8:30-16:30)
    Dzień III (szkolenie w godz. 8:30-15:30)

1. Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – zmiany w zakresie stosowania przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego – czy nadal stosujemy k.p.a. odpowiednio?
    2. Postępowanie administracyjne w uczelni.
    3. Postępowanie odwoławcze w uczelni w kontekście nowych statutów.
    4. Decyzje administracyjne wydawane w indywidualnych sprawach studentów i doktorantów (szkoły doktorskie i dotychczasowe studia doktoranckie):
      1. rekrutacja, przeniesienie, wznowienie studiów,
      2. skreślenie z listy studentów,
      3. zwolnienie z opłat za studia,
      4. sprawy stypendialne,
      5. decyzje związane z tytułami zawodowymi.
    5. Rozstrzygnięcia związane z przebiegiem kształcenia.
    6. Kontrola decyzji wydawanych w sprawach studenckich i doktoranckich.
    7. Rozwiązywanie zadań praktycznych.
  • Zajęcia prowadzi Piotr Szumliński – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych.

• Lokalizacja Gdańsk, ul. Nad Stawem 5
    Termin 20/11/2019 – 22/11/2019 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Uwaga!
    Cena promocyjna 1665 zł.*
     (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 18 października!

- indywidualne konsultacje z Ekspertem,
    - dwa noclegi w pokoju 2-os. (20-22 listopada) ,
    - dopłata 100 zł do „jedynki” (za pobyt),
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne,
    - prezent od firmy Optima.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna: 1.300 zł.*
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 18 października: 1.170 zł.*

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Ekspertem.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 14 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.