Szkolenie Premium dla radców prawnych uczelni: studia, sprawy studenckie i doktoranckie – aspekty formalno-prawne. Poziom zaawansowany

• PROGRAM SZKOLENIA:

Dzień I (8 stycznia 2020 r.)
    Godz. 15:00 zakwaterowanie
    Godz. 16:00 obiad

Godz. 17:30-19:30 Organizacja czasu wolnego Uczestnikom szkolenia (wieczorne zwiedzanie miasta z licencjonowanym przewodnikiem)
    Godz. 19:30 – kolacja w jednej z gdańskich restauracji nad Motławą.

Dzień II (9 stycznia 2020 r.)
    Czas trwania szkolenia od godz. 9:00 do 16:00

Dzień III (10 stycznia 2020 r.)
    Czas trwania szkolenia od godz. 9:00 do 14:00

Szkolenie jest przeznaczone dla radców prawnych i innych osób zajmujących się obsługą prawną uczelni. W trakcie szkolenia będą omawiane wybrane zagadnienia obejmujące problematykę studiów, spraw studenckich i doktoranckich. Poruszane będą kwestie nastręczające najwięcej problemów w praktyce funkcjonowania uczelni.  W związku z planowanymi nowelizacjami program szkolenia będzie aktualizowany.

1. Ustawa prawo o szkolnictwie wyższym i nauce:

1. statut a ustawa,

2. uprawnienia do prowadzenia studiów,

3. rekrutacja,

4. regulamin studiów,

5. szkoły doktorskie,

6. nadawanie stopnia doktora.

2. Stosowanie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego w sprawach studenckich w świetle ustawy 2.0:

1. praktyczne problemy związane ze stosowaniem k.p.a. w uczelniach,

2. upoważnienia,

3. decyzje administracyjne i inne rozstrzygnięcia,wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy i jego konsekwencje,

4. tryby nadzwyczajne k.p.a.,

5. zaskarżanie rozstrzygnięć do sądu administracyjnego.

3. Przyznawanie świadczeń pomocy materialnej:

1. organy przyznające świadczenia,

2. regulamin przyznawania świadczeń pomocy materialnej.

4. Opłaty za studia.
    5. Podsumowanie szkolenia i konsultacje indywidualne.

Metody prowadzenia zajęć: szkolenie prowadzone jest w formie wykładowo-warsztatowej, przy użyciu prezentacji multimedialnej, z interaktywnym udziałem uczestników szkolenia, polegającym na udziale w dyskusji z trenerem, analizie codziennych przypadków (case study), wymianie doświadczeń wynikających z praktyki związanej z tematem szkolenia. W ramach szkolenia prowadzone będą także konsultacje indywidualne.

• Zajęcia prowadzi Piotr Szumliński – radca prawny, pracownik UJ kierujący jednostką odpowiadająca za sprawy dydaktyczne. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych.

• Lokalizacja Gdańsk, ul. Chmielna 1
    Termin 08/01/2020 – 10/01/2020 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Szkolenie obędzie się w malowniczo położonym Hotelu Holiday Inn w Gdańsku

Uwaga!
    Cena promocyjna 2.205 zł.*
     (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 5 grudnia!

- indywidualne konsultacje z Ekspertem,
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - dwa noclegi (2 doby, 8-10 stycznia) w komfortowych pokojach de lux (zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych i 1-osobowych), dopłata 100 zł. do pokoju na wyłączność,
    - zajęcia integrujące grupę,
    - prezent od firmy Optima.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna: 1.800 zł.*
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 5 grudnia1.620 zł.*

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Ekspertem.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Rezerwuj termin online

Pobierz kartę zgłoszeniową

Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 14 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.
    • Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty na konto organizatora najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia, jednak nie wcześniej niż po otrzymaniu od Organizatora potwierdzenia organizacji zajęć. Numer rachunku bankowego: mBank 88 1140 2004 0000 3302 7511 5949