Tryby i warunki przeprowadzania czynności w przewodzie doktorskim w świetle ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Ustawy 2.0)

• Program szkolenia obejmuje omówienie regulacji prawnych w zakresie przeprowadzania przewodów doktorskich (wszczynanych do 30 kwietnia 2019 r.). Szkolenie uwzględnia również zagadnienia nadawania stopni doktora w świetle ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Ustawa 2.0). W trakcie szkolenia będą omawiane przypadki z praktyki dotyczące trudnych kwestii w zakresie poruszanej problematyki.

1. Regulacje prawne w zakresie przeprowadzania przewodów doktorskich z uwzględnieniem przepisów przejściowych.
    2. Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – nowe postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora.
    3. Przepisy przejściowe do nowej ustawy – dwa tryby w okresie przejściowym.
    4. Studia doktoranckie i szkoły doktorskie a przewody i postępowania w sprawie nadania stopnia doktora.
    5. Warunki wszczęcia przewodu doktorskiego i postępowania.
    6. Odpłatność za przeprowadzenie przewodu i postępowania.
    7. Promotorzy.
    8. Rozprawa doktorska.
    9. Etapy postępowania – porównanie przewodów i nowych postępowań.
    10. Zaskarżanie uchwał i decyzji.
    11. Wspólne przewody i postępowania.
    12. Warunki wydania dyplomów doktorskich.
    13. Podsumowanie szkolenia.
  • Zajęcia prowadzi Piotr Szumliński – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych.

• Lokalizacja Kraków,
    Termin 12/12/2019 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Promocja!
    Przy zgłoszeniu 22 listopada otrzymają Państwo 10% rabatu!

Cena nie zawiera noclegu.

- materiały i Certyfikat,
    - wyżywienie (obiad, przerwy kawowe),
    - pomoc przy zorganizowaniu noclegu.

• Rezerwuj termin online

Pobierz kartę zgłoszeniową

Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.