Stosowanie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego w sprawach doktoranckich w świetle ustawy 2.0

• Szkolenie przygotowuje do praktycznego stosowania procedury administracyjnej,
    w kontekście zmian wprowadzonych ustawą z dnia 20 lipca 2019 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Celem szkolenia jest przedstawienie zmian wprowadzonych ustawą 2.0. oraz jej wpływu na praktykę funkcjonowania uczelni wyższej oraz omówienie poszczególnych rodzajów rozstrzygnięć wydawanych w sprawach doktoranckich.

1. Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – zmiany w zakresie stosowania przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego – czy nadal stosujemy k.p.a. odpowiednio?
    2. Postępowanie administracyjne w uczelni.
    3. Postępowanie odwoławcze w uczelni w kontekście nowych statutów.
    4. Decyzje administracyjne wydawane w indywidualnych sprawach doktorantów (szkoły doktorskie i dotychczasowe studia doktoranckie):
      1. rekrutacja, przeniesienie, wznowienie,
      2. skreślenie z listy,
      3. sprawy stypendialne,
      4. decyzje związane z tytułami zawodowymi.
    5. Rozstrzygnięcia związane z przebiegiem kształcenia.
    6. Kontrola decyzji wydawanych w sprawach doktoranckich.
  • Zajęcia prowadzi Piotr Szumliński – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych.

• Lokalizacja Kraków,
    Termin 13/12/2019 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Promocja!
    Przy zgłoszeniu do 22 listopada otrzymają Państwo 10% rabatu!

Cena nie zawiera noclegu.

- materiały i Certyfikat,
    - wyżywienie (obiad, przerwy kawowe),
    - pomoc przy zorganizowaniu noclegu.

• Rezerwuj termin online

Pobierz kartę zgłoszeniową

Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.