Uczelnia w świetle ustawy o dokumentach publicznych obowiązującej od dnia 12 lipca 2019 roku. Omówienie i weryfikacja zabezpieczeń w dokumentach publicznych uczelni – szkolenie warsztatowe

• Ustawa o dokumentach publicznych (Dz.U. 2019 poz. 53. ) już czeka w przedsionku wejścia w życie w dniu 12 lipca 2019 roku, żeby wprowadzić system bezpieczeństwa dokumentów publicznych i zmienić diametralnie obszar dokumentów, których emitentami są między innymi uczelnie wyższe. W szkoleniu zostaną przedstawione i wyjaśnione zadania jakie czekają do realizacji przez uczelnie przed i po wejściu Ustawy o dokumentach publicznych oraz  poruszone zostaną kwestie zawiązane z trzema wchodzącymi wraz z Ustawą rozporządzeniami w sprawie:
    - wykazu dokumentów publicznych,
    - minimalnych zabezpieczeń dokumentów publicznych przed fałszerstwem,
    - wymagań w zakresie bezpieczeństwa wytwarzania.

1. Wprowadzenie do Ustawy o dokumentach publicznych – skala problemu fałszywych dokumentów:
      1. system bezpieczeństwa dokumentów publicznych,

2. informacje dotyczące skali fałszerstw dokumentów publicznych w Polsce.

2. Definicje – czyli kto jest kim:

1. Emitent,

2. dokument publiczny,

3. blankiet dokumentu publicznego,

4. indywidualizacja,

5. personalizacja,

6. wzorzec,

7. wzór,

8. Rejestr Dokumentów Publicznych,

9. replika dokumentu publicznego.

3. Zadania Emitenta – czyli za co uczelnia odpowiada i jak może to zrealizować:

1. projekt dokumentu publicznego,

2. wprowadzenie zabezpieczeń w dokument publiczny,

3. przechowywanie i wydawanie blankietów i dokumentów publicznych (poznasz najlepsze praktyki i propozycje zgodne z wymogami Ustawy),

4. wybór producenta dokumentów publicznych, – (co powinien spełnić wykonawca produkujący dokumenty publiczne),

5. współpraca ze Służbami Państwowymi (wzorzec, modyfikacje, fałszerstwo, wykonawca),

6. przekazanie informacji o dokumentach publicznych do Ministra do spraw wewnętrznych,

7. współpraca z komisją powołaną przez Ministra do spraw wewnętrznych (jak skrócić czas wprowadzenia dokumentu publicznego z 12 miesięcy do kilku tygodni),

8. obowiązki działań informacyjnych www.

9. inne (między innymi art. 42 ustawy).

4. Warsztaty: omówienie i weryfikacja obowiązujących zabezpieczeń w dokumentach publicznych na I i II poziomie zgodnie z rozporządzeniem w sprawie minimalnych zabezpieczeń dokumentów publicznych:
      1. dyplom ukończenia studiów wyższych:
        • podłoże (w tym znak wodny i pozostałe zabezpieczenia),

• druk (tło giloszowe, irys, mikrodruki),

• sitodruk (farba specjalna zmienna optycznie),

• opcjonalnie typografia (numeracja),

2. E-legitymacja studencka:
        • podłoże (tworzywo),

• druk.

5. Rejestr dokumentów publicznych:

1. zasady korzystania i tworzenia,
      2. przygotowanie opisu zabezpieczeń w dokumencie publicznym uczelni.
    6. Podsumowanie szkolenia i konsultacje.

Szkolenie jest skierowane do pracowników działów kształcenia, nauczania, dziekanatów, zamówień publicznych, logistyki i administracji technicznej uczelni. Szkolenie może być bazą do szybkiego, prostego i skutecznego wdrożenia się oraz bezproblemowego zaproszenia Ustawy o dokumentach publicznych w zmienioną  po 12 lipca 2019 r. codzienność.

Metodyka wykładowo-warsztatowa z uwzględnieniem dyskusji i pytań uczestników, wymiana dobrych praktyk i doświadczeń.

• Zajęcia prowadzi Jacek Barwicki - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Fizyki, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz absolwent i wykładowca na kierunku podyplomowych studiów „Bezpieczeństwo dokumentów publicznych” prowadzonych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Od 2012 r. konsultant kilkudziesięciu uczelni w zakresie projektowania i podnoszenia ilości zabezpieczeń w dyplomach ukończenia studiów wyższych. Od kilkunastu lat pracownik Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A., w 2018 roku kierownik zespołu zadaniowego ds. Ustawy o dokumentach publicznych powołanego w ramach działu sprzedaży PWPW S.A. Autor artykułów i publikacji związanych z tematyką funkcjonowania i bezpieczeństwa dyplomów ukończenia studiów wyższych oraz świadectw podyplomowych, uczestnik konferencji eksperckich z zakresu bezpieczeństwa dokumentów oraz konferencji uczelnianych (również KRASP i Ustawa 2.0). Współpracuje ze służbami (w tym między innymi z Komendą Główną Straży Granicznej, Służbą Więzienną) w zakresie weryfikacji tożsamości i rozpoznawalności autentyczności dokumentów identyfikacyjnych.

• Lokalizacja Kraków,
    Termin 13/12/2019 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Promocja!
    Przy zgłoszeniu do 22 listopada otrzymają Państwo 10% rabatu!

Promocje nie łączą się!

- materiały i Certyfikat,
    - wyżywienie (obiad, przerwy kawowe),
    - pomoc przy zorganizowaniu noclegu.

• Rezerwuj termin online

Pobierz kartę zgłoszeniową

Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.