Ubezpieczenia społeczne i zdrowotne doktorantów – zmiany od roku akademickiego 2019/2020

1. Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym doktorantów:
      1. rozpoczynających studia doktoranckie w roku akademickim 2019/2020,
      2. kontynuujących rozpoczęte wcześniej studia doktoranckie.
    2. Zasady podlegania ubezpieczeniu zdrowotnemu doktorantów:
      1. problemy dotyczące sprawdzania posiadania innego tytułu: oświadczenie doktoranta,
      2. treść i możliwość zmiany treści oświadczenia składanego przez doktoranta,
      3. termin składania oświadczenia.
    3. Zasady podlegania ubezpieczeniu chorobowemu doktorantów:
      1. przystąpienie do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego,
      2. rezygnacja z dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego,
      3. brak świadczeń ubezpieczeniowych w razie choroby doktoranta;.
    4. Podstawa wymiaru ubezpieczenia doktorantów w przypadkach:
      1. zwiększenia stypendium dla osób niepełnosprawnych,
      2. otrzymywania stypendium wdrożeniowego,
      3. ustalenia przez uczelnię wyższego stypendium od minimalnego, określonego w ustawie,
      4. niewypłacenia stypendium doktoranckiego w październiku.
    5. Zbiegi tytułów ubezpieczeniowych:
      1. doktorant nie posiadający żadnego innego tytułu ubezpieczeniowego,
      2. doktorant będący jednocześnie osoba zatrudnioną na podstawie umowy o pracę ( w innej lub tej samej uczelni),
      3. doktorant wykonujący umowę zlecenia ( w innej lub tej samej uczelni),
      4. doktorant wykonujący umowę o dzieło (w innej lub tej samej uczelni),
      5. doktorant będący członkiem rodziny osoby ubezpieczonej zdrowotnie a podleganie ubezpieczeniom na uczelni.
    6. Obowiązki uczelni związane z ubezpieczeniami doktorantów:
      1. omówienie druków zgłoszeniowych i dotyczących wyrejestrowania w ZUS,
      2. terminy zgłoszeń do ZUS,
      3. okresy ubezpieczeniowe a okres trwania studiów doktoranckich oraz zawieszenie kształcenia,
      4. korygowanie dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS.

• Zajęcia prowadzi Oliwia Małecka – ekspert w zakresie prawa pracy i uprawnień pracowniczych. Absolwentka Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Posiada szerokie doświadczenie zawodowe związane z polityką społeczną, zarówno od strony legislacyjnej (współpracując przy tworzeniu aktów prawnych) jak i od strony praktycznej (przy wdrażaniu projektów). Wieloletni trener i szkoleniowiec z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz wsparcia materialnego studentów. Stale współpracuje z dodatkiem „Kadry i Płace” w Dzienniku – Gazecie Prawnej.

• Lokalizacja Warszawa, Al. Jana Pawła II 25
    Termin 17/01/2020 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Promocja!
    Przy zgłoszeniu do 18 grudnia otrzymają Państwo
    10% rabatu!

- materiały i Certyfikat,
    - wyżywienie (obiad, przerwy kawowe),
    - pomoc przy zorganizowaniu noclegu.

• Rezerwuj termin online

Pobierz kartę zgłoszeniową

Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.