Procedury nadawania stopnia naukowego doktora, doktora habilitowanego i tytułu naukowego, w tym najnowsze zmiany wprowadzone ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Szkolenie Premium

1. Nadawanie stopnia naukowego doktora:
      1. warunki uzyskania stopnia doktora, w tym rozprawa doktorska i egzaminy,
        • postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora,
        • podmioty uprawnione do prowadzenia czynności w trakcie postępowania,
        • promotorzy i recenzenci oraz ich rola w postępowaniu,
        • uchwały kończące poszczególne etapy postępowania,
      2. rola regulacji wewnętrznych dotyczących przeprowadzania postępowań w sprawie nadania stopnia doktora (regulaminy),
      3. nadanie stopnia doktora,
      4. wspólne przeprowadzanie przewodów doktorskich,
      5. rola Rady Doskonałości Naukowej w postępowaniu w sprawie nadania stopnia doktora,
      6. wznowienie postępowania oraz stwierdzenie nieważności decyzji w sprawie nadania stopnia doktora,
      7. sądowa kontrola przebiegu postępowania,
      8. regulacje przejściowe wynikające z ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
      9. porównanie rozwiązań wynikających z ustawy o stopniach i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
    2. Podsumowanie szkolenia i konsultacje.
    3. Nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego:
      1. warunki uzyskania stopnia doktora habilitowanego,
      2. przebieg postępowania habilitacyjnego:
        • wniosek,
        • podmiot habilitujący i jego rola w postępowaniu,
        • czynności dokonywane przez Radę Doskonałości Naukowej,
        • czynności dokonywane przez komisję habilitacyjną, w tym kolokwium habilitacyjne,
        • regulacje wewnątrzuczelniane i ich znaczenie dla przebiegu postępowania,
      3. nadanie stopnia naukowego doktora habilitowanego,
      4. nabycie uprawnień równoważnych habilitacji,
      5. kontrola prawidłowości przebiegu postępowania habilitacyjnego.
      6. regulacje przejściowe wynikające z ustawy Przepisy wprowadzające ustawę -Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
      7. porównanie rozwiązań wynikających z ustawy o stopniach i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
    4. Tytuł naukowy:
      1. warunki uzyskania tytułu naukowego,
      2. wniosek o nadanie tytułu i wszczęcie postępowania,
      3. postępowanie przed Radą Doskonałości Naukowej,
      4. rola Prezydenta RP w postępowaniu o nadanie tytułu naukowego,
      5. sądowa kontrola postępowania o nadanie tytułu naukowego,
      6. regulacje przejściowe wynikające z ustawy Przepisy wprowadzające ustawę _ Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
    5. Podsumowanie i konsultacje indywidualne.
  • Zajęcia prowadzi Andrzej Kiebała – adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji ówczesnej Filii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Rzeszowie. Doktor nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół prawa i postępowania podatkowego, prawa szkolnictwa wyższego, prawa cywilnego oraz autorskiego. Ekspert z zakresu prawa szkolnictwa wyższego. Były członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczestniczył w pracach sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży nad ustawą – Prawo o szkolnictwie wyższym. Autor publikacji z zakresu problematyki kariery naukowej i akademickiej.

• Lokalizacja Sandomierz, ul. Zawichojska 2
    Termin 26/01/2020 – 28/01/2020 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas
    Cena za osobę 1950 PLN netto, 2398.50 PLN brutto

Cena promocyjna 1755 zł.* (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 6 grudnia!

- indywidualne konsultacje z Ekspertem,
    - dwa noclegi w pokoju 2-os. (26-28 stycznia), dopłata 100 zł do „jedynki” (za pobyt),
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne,
    - prezent od firmy Optima.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Rezerwuj termin online

Pobierz kartę zgłoszeniową

Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 14 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.