Zarządzanie zmianą w zespole i organizacji. Szkolenie Premium dla kierowników zespołów uczelni

• Zarządzanie zmianą w uczelni należy do cyklu szkoleń menedżerskich Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM). NOWOŚĆ!!!
    cem

Celem szkolenia jest rozwijanie kluczowych umiejętności w zakresie skutecznych metod wprowadzania zmian w zespole i organizacji począwszy od etapu strategicznego przygotowania się i zaplanowania zmiany, poprzez jej wdrażanie, motywujące komunikowanie się z zespołem, aż po radzenie sobie z oporem, obawami i narzekaniem podwładnych.

Adresaci: Kadra kierownicza i Liderzy zespołów.

DZIEŃ I

– zakwaterowanie, obiad,
     – powitanie uczestników szkolenia, przedstawienie sylwetki Trenera, pierwsza część szkolenia,
     – kolacja w hotelu.

DZIEŃ II i III

1. Zarządzanie zmianą w zespole i organizacji.
      • Czym są zmiany w zespole i organizacji?
      • Główne obszary zmian.
      • Dynamika zmiany.
    2. Kluczowe formy reakcji pracowników i liderów na zmiany w organizacji.
      • Indywidualny potencjał do akceptacji zmiany – autodiagnoza.
      • Potrzeby komunikacyjne pracowników w zmianie zgodnie z koncepcją Junga-Marstona.
      • Potencjał lidera do wprowadzania zmian oraz jego obszary do rozwoju.
      • Akceptacja zmian a poczucie bezpieczeństwa.
    3. Strategiczne planowanie zmiany.
      • Jaka jest rola lidera zmiany i kadry kierowniczej w strategicznym planowaniu zmiany?
      • Czynniki inicjujące i hamujące zmianę w organizacji.
      • Analiza SWOT – szacowanie szans i zagrożeń wynikających ze zmiany.
      • Budowanie motywacji do zmiany poprzez poszukiwanie szans i korzyści.
    4. Wdrażanie zmiany.
      • Etapy efektywnego wdrażania zmiany w organizacji.
      • Rozmrożenie – zmiana – zamrożenie.
      • Krzywa produktywności w zmianie.
      • Analiza najczęściej popełnianych błędów.
    5. Rola i zadania lidera zmiany.
      • Rola kadry zarządzającej i pracowników we wdrażaniu zmian.
      • Kluczowe cechy i kompetencje lidera zmiany.
      • Jak skutecznie i motywująco komunikować zmiany?
      • Technika siatka zmiany.
      • Jak przekonania lidera dotyczące zmiany wpływają na pracowników i jak zarządzać swoimi przekonaniami, aby efektywnie wprowadzić zmianę.
    6. Przezwyciężanie oporu wobec zmiany.
      • Przyczyny oporu wobec zmian.
      • Techniki przezwyciężania oporu pracowników do zmiany Jak przeprowadzić przez zmianę kluczowych pracowników.
      • Reagowanie na obawy i negatywne emocje pracowników.
      • Reagowanie na narzekanie pracowników.
    7. Zmiana w praktyce – planowanie wprowadzenia nowych umiejętności w życie zawodowe.
      • 10 złotych zasad zarządzania zmianą.
      • Wyznaczenie punktów zapalnych.
  • Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Lasota –  psycholog, certyfikowany coach (International Coach ICC) i trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i interpersonalnych dla kadry zarządzającej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community. Odpowiada za nadzór merytoryczny Certyfikatu Efektywnego Menedżera, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu punktowych oraz systemowych szkoleń dla kadry zarządzającej uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu budowania autorytetu kierownika, motywowania pozafinansowego, delegowania zadań, odpowiedzialności i uprawnień, przywództwa w organizacji, prowadzenia zebrań i wystąpień publicznych, przeciwdziałania manipulacji i mobbingowi w środowisku akademickim. W swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie psychologii i organizacji.

• Lokalizacja Zakopane, Kazimierza Przerwy-Tetmajera 20
    Termin 01/04/2020 – 03/04/2020 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Promocja!
    Przy zgłoszeniu do 20 lutego otrzymają Państwo 10% rabatu!

- indywidualne konsultacje z Trenerem,
    - dwa noclegi w pokoju 2-os. (1-3.04), dopłata 150 zł do „jedynki” (za pobyt),
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne,
    - prezent od firmy Optima dla każdego Uczestnika.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna: 1.450 zł.*
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 20 lutego1.305 zł.*

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady,kolacje i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Trenerem i prezent od firmy Optima.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 14 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.