Etyczne wywieranie wpływu i obrona przed manipulacją w sytuacjach zawodowych. Szkolenie Premium. CEM

• Etyczne wywieranie wpływu i obrona przed manipulacją w sytuacjach zawodowych. Szkolenie  jest jednym z dziesięciu szkoleń menedżerskich stanowiących projekt Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM).

Szkolenie rozpoczyna się około godziny 15:00  w dniu 24 maja i kończy około 14:30 w dniu 26 maja.
    (SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM uczestnicy otrzymają wraz z potwierdzeniem organizacji szkolenia)

DZIEŃ I

14:00 – zakwaterowanie, obiad,
    15:00 – obiad,
    16:30 – czas zorganizowany przez Optimę,
    19:00 – kolacja.

DZIEŃ II i III

1. Czym jest manipulacja i wywieranie wpływu?
      1. kiedy mamy do czynienia z manipulacją, a kiedy z wywieraniem wpływu ze strony współpracowników i klientów?
      2. czy manipulacja jest skuteczna?
      3. konsekwencje zachowań manipulacyjnych i wywierania wpływu w sytuacjach zawodowych.
    2. Indywidualna podatność na manipulację:
      1. autodiagnoza Uczestników,
      2. wskazanie kluczowych trudności i obszarów do rozwoju.
    3. Etyczne wywieranie wpływu w sytuacjach zawodowych:
      1. werbalne i niewerbalne techniki etycznego wywierania wpływu,
      2. mechanizmy psychologiczne,
      3. budowanie długofalowych relacji poprzez wywieranie wpływu.
    4. Rozpoznawanie technik wywierania wpływu Cialdiniego i radzenie sobie z nimi:
      1. wzajemność,
      2. zaangażowanie i konsekwencja,
      3. społeczny dowód słuszności,
      4. lubienie i sympatia,
      5. autorytet,
      6. niedostępność.
    5. Jak bronić się przed zachowaniami manipulacyjnymi?
      1. rozpoznawanie manipulacji w sytuacjach zawodowych,
      2. mechanizmy psychologiczne stanowiące podstawę obrony przed zachowaniami manipulacyjnymi,
      3. świadomość swojego terytorium psychologicznego jako podstawa obrony przed manipulacją,
      4. jak zareagować w trudnych sytuacjach w zależności od rodzaju manipulacji – opracowanie strategii zaradczych.
    6. Trening obrony przed zachowaniami manipulacyjnymi:
      1. jak obronić swoje granice, kiedy rozmówca wywiera presję?
      2. skuteczne strategie obrony przed presją,
      3. autoprezentacja i mowa ciała wzmacniająca techniki antymanipulacyjne,
      4. najczęściej popełniane błędy i ich konsekwencje.
    7. Podsumowanie i indywidualne konsultacje.
  • Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Lasota –  psycholog, certyfikowany coach (International Coach ICC) i trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i interpersonalnych dla kadry zarządzającej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community. Odpowiada za nadzór merytoryczny Certyfikatu Efektywnego Menedżera, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu punktowych oraz systemowych szkoleń dla kadry zarządzającej uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu budowania autorytetu kierownika, motywowania pozafinansowego, delegowania zadań, odpowiedzialności i uprawnień, przywództwa w organizacji, prowadzenia zebrań i wystąpień publicznych, przeciwdziałania manipulacji i mobbingowi w środowisku akademickim. W swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie psychologii i organizacji.

• Lokalizacja Lublin, Jana Pawła II 19
    Termin 24/05/2020 – 26/05/2020 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Promocja!
    Przy zgłoszeniu do 10 kwietnia otrzymają Państwo 10% rabatu!

- indywidualne konsultacje z Trenerem,
    - dwa noclegi (24-26 maja)w pokoju 2-os., dopłata 150 zł do „jedynki” (za pobyt),
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne,
    - prezent od firmy Optima dla każdego Uczestnika.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna: 1.450 zł.*
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 10 kwietnia1.305 zł.*

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady,kolacje i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Trenerem.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 14 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.
    • Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty na konto organizatora najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia, jednak nie wcześniej niż po otrzymaniu od Organizatora potwierdzenia organizacji zajęć. Numer rachunku bankowego: mBank 88 1140 2004 0000 3302 7511 5949