Przyznawanie świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów w kontekście najnowszych zmian w ustawie 2.0. Szkolenie Premium

• W trakcie szkolenia omawiane będą regulacje w zakresie przyznawania świadczeń stypendialnych dla studentów i doktorantów, w szczególności wynikające z ustawy Prawo
    o szkolnictwie wyższym i nauce (ustawy 2.0). W trakcie szkolenia będą analizowane przypadki z praktyki dotyczące trudnych kwestii w zakresie poruszanej problematyki uwzględniające najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych.

Szkolenie rozpoczyna się około godziny 15.00 w dniu 4 marca i kończy około 13:30 w dniu 6 marca.
    (SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM uczestnicy otrzymają wraz z potwierdzeniem organizacji szkolenia)

1. Zasady przyznawania świadczeń pomocy materialnej pomocy materialnej dla studentów i doktorantów (kontynuujących studia na studiach doktoranckich):
      1. regulacje prawne z uwzględnieniem najnowszych zmian,
      2. regulaminy przyznawania świadczeń dla studentów i doktorantów,
      3. fundusz stypendialny, stypendia „własne”,
      4. ogólne zasady przyznawania świadczeń, w tym:
        • okres przysługiwania świadczeń – „czyli jak liczyć” 6 lat?
        • ograniczenie pobierania świadczeń na jednym kierunku,
      5. poszczególne świadczenia i kryteria ich przydzielania:
        • stypendium rektora,
        • stypendium dla osób niepełnosprawnych,
        • stypendium socjalne w zwiększonej wysokości,
        • zapomoga,
      6. stypendium socjalne i zasady wyliczania dochodu w rodzinie studenta i doktoranta:
        • problem zaświadczeń z „MOPS”,
        • ogólne zasady wyliczania dochodu,
        • dochody z alimentów,
        • dochody z gospodarstwa rolnego z uwzględnieniem przepisów dotyczących dzierżawy,
        • dochody ze stypendiów,
        • dochód utracony i uzyskany,
      7. podsumowanie i indywidualne konsultacje.
    2. Przyznawanie świadczeń pomocy materialnej – stosowanie kodeksu postępowania administracyjnego w sprawach stypendialnych w kontekście zmian w „Ustawie 2.0”:
      1. tryb przyznawania świadczeń w świetle Ustawy 2.0:
        • organy przyznające świadczenia,
        • komisje stypendialne,
      2. stosowanie k.p.a w świetle Ustawy 2.0,
      3. postępowanie z wnioskiem stypendialnym,
      4. decyzje administracyjne i postępowanie odwoławcze,
      5. nadzór rektora nad komisją stypendialną i tryby nadzwyczajne z k.p.a.,
      6. sądowa kontrola decyzji stypendialnych,
      7. podsumowanie szkolenia i indywidualne konsultacje.
  • Zajęcia prowadzi Piotr Szumliński – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych.

• Lokalizacja Sandomierz, ul. Zawichojska 2
    Termin 04/03/2020 – 06/03/2020 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Uwaga!
    Cena promocyjna 1665 zł.*
     (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 6 lutego!

- indywidualne konsultacje z Ekspertem,
    - dwa noclegi (4/5/6.03) w pokoju 2-os., dopłata 150 zł do „jedynki” (za pobyt),
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - organizację czasu wolnego,
    - prezent od firmy Optima oraz miłą i przyjazną atmosferę.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna: 1.300 zł.*
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 6 lutego: 1.170 zł.*

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Ekspertem.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 14 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.