Tworzenie programów studiów w świetle przepisów ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (ustawy 2.0)

1. Wiadomości wstępne:
      1. podstawy prawne –tworzenie programów studiów na gruncie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce:
        • dostosowanie programów studiów do wymogów nowej ustawy – czyli jak przygotować uchwałę senatu,
        • dotychczasowe programy kształcenia,
      2. podstawowe definicje, w szczególności związane z funkcjonowaniem, Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji:
        • program studiów, efekty uczenia się,
      3. uprawnienia do prowadzenia studiów w okresie przejściowym,
      4. wymogi dotyczące warunków prowadzenia zajęć i kadry (zniesienie minimum kadrowego), studia stacjonarne i niestacjonarne.
    2. Programy studiów w świetle „ustawy 2.0” i aktów wykonawczych:
      1. wymogi w zakresie programów studiów:
        • jakie elementy winien zawiera program studiów,
        • efekty uczenia się,
        • sylabus a program studiów,
        • wskaźniki ilościowe (m.in. zajęcia do wyboru),
        • standardy kształcenia a program studiów,
      2. zmiana programu studiów – czy i kiedy można zmieniać program studiów?
    3. Podsumowanie i dyskusja.

• Zajęcia prowadzi Piotr Szumliński – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych. Od ponad 10 lat zajmuje się także prowadzeniem szkoleń dla uczelni w zakresie spraw związanych z szeroko rozumianym procesem kształceniem i organizacją studiów wyższych.

• Lokalizacja szkolenie on-line
    Termin 06/04/2020 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- laptop/tablet/telefon komórkowy
    - stałe łącze internetowe

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej
    - możliwość zadawania pytań w czasie zajęć za pośrednictwem chatu lub połączenia video.

• Pobierz kartę zgłoszeniową

Rejestracja na szkolenie online

Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.
    • Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty na konto Organizatora najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia, jednak nie wcześniej niż po otrzymaniu od Organizatora potwierdzenia organizacji zajęć. Numer rachunku bankowego: mBank 88 1140 2004 0000 3302 7511 5949