Profilaktyka stresu i wypalenia zawodowego w sytuacjach zawodowych. Szkolenie Premium dla kierowników zespołów. CEM

• Profilaktyka stresu i wypalenia zawodowego jest jednym z sześciu szkoleń menedżerskich stanowiących cykl Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM).

Szkolenie rozpoczyna się około godziny 17.00 w dniu 22 czerwca i kończy około 13:30 w dniu 24 czerwca.
    (SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM uczestnicy otrzymają wraz z potwierdzeniem organizacji szkolenia)

Celem szkolenia jest rozwijanie umiejętności z zakresu efektywnego radzenia sobie z sytuacjami stresowymi w pracy zawodowej oraz zapobiegania wypaleniu zawodowemu u siebie i podwładnych.

DZIEŃ I (22 czerwca 2020 r.)

15:00 – zakwaterowanie, obiad
    17:00 – powitanie uczestników szkolenia, pierwsza część szkolenia – obecność obowiązkowa,
    19:00 – kolacja

DZIEŃ II i III (23-24 czerwca 2020 r.)

1. Anatomia stresu – im więcej wiem, tym sprawniej działam i efektywniej realizuję swoje zadania pod presją towarzyszącego mi stresu:
      1. teoria stresu,
      2. stres mobilizujący i zaburzający,
      3. symptomy ostrzegawcze stresu.
    2. Sytuacje stresogenne w pracy kierownika:
      1. autodiagnoza własnego stylu radzenia sobie ze stresem,
      2. uświadomienie sobie czynników ryzyka,
      3. identyfikacja 10 najczęściej występujących stresorów w pracy kierownika,
      4. konsekwencje krótkotrwałego i długotrwałego doświadczenia stresu,
      5. ocena własnej sytuacji w kontekście zagrożeń i zasobów w walce ze stresem.
    3. Techniki relaksacyjne obniżające stan napięcia wewnętrznego:
      1. konstruktywne i niekonstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem: reakcje ucieczkowe, uspokajanie się, rozwiązywanie sytuacji trudnych oraz profilaktyka,
      2. przećwiczenie efektywnych technik i działań zaradczych na trzech poziomach funkcjonowania człowieka: ciała, emocji oraz myśli (wizualizacje, relaksacje, techniki oddechowe, metoda błyskawiczna oparta na Treningu Jacobsona, praca z przekonaniami ograniczającymi, technika behawioralno-poznawcza),
      3. omówienie refleksji związanych z poszczególnymi ćwiczeniami.
    4. Profilaktyka wypalenia zawodowego u siebie i podwładnych:
      1. etapy wypalenia zawodowego,
      2. jak rozpoznać wypalenie zawodowe u pracownika?
      3. zapobieganie wypaleniu zawodowemu u siebie i podwładnych.
    5. Rozwiązywanie konfliktów w zespołach pracowniczych jako działanie zapobiegające wypaleniu zawodowemu u podwładnych:
      1. style reakcji w sytuacjach konfliktowych,
      2. procedura rozwiązywania konfliktu w zespole.
    6. Podsumowanie szkolenia:
      1. jak współpracować z podwładnymi, aby nie podwyższać poziomu ich stresu i zapobiegać wypaleniu zawodowemu?
      2. zaplanowanie wykorzystania nowo nabytych umiejętności w celu przeciwdziałania rutynowości i profilaktyki wypalenia zawodowego,
      3. dekalog radzenia sobie ze stresem i wzbudzania motywacji wewnętrznej.
  • Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Lasota –  psycholog, certyfikowany coach (International Coach ICC) i trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i interpersonalnych dla kadry zarządzającej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community. Odpowiada za nadzór merytoryczny Certyfikatu Efektywnego Menedżera, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu punktowych oraz systemowych szkoleń dla kadry zarządzającej uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu budowania autorytetu kierownika, motywowania pozafinansowego, delegowania zadań, odpowiedzialności i uprawnień, przywództwa w organizacji, prowadzenia zebrań i wystąpień publicznych, przeciwdziałania manipulacji i mobbingowi w środowisku akademickim. W swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie psychologii i organizacji.

• Lokalizacja Gdańsk, ul. Chmielna 1
    Termin 22/06/2020 – 24/06/2020 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Szkolenie obędzie się w malowniczo położonym Hotelu Holiday Inn w Gdańsku

Uwaga!
    Cena promocyjna 2.205 zł.*
     (10% rabatu) obowiązuje przy zgłoszeniu do 27 marca!

- indywidualne konsultacje z Trenerem,
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - dwa noclegi (2 doby, 22-24.06.) w komfortowych pokojach de lux (zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych i 1-osobowych), dopłata 150 zł. do pokoju na wyłączność,
    - zajęcia integrujące grupę,
    - prezent od firmy Optima.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna: 1.800 zł.*
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 27 marca1.620 zł.*

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady i serwis kawowy w czasie szkolenia oraz konsultacje z Ekspertem.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Pobierz kartę zgłoszeniową

Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 14 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.