Komunikacja z osobą z zaburzeniami psychicznymi – wyzwania dla pracowników uczelni

• Podczas szkolenia Uczestnicy:

• zapoznają się ze specyfiką funkcjonowania osób z zaburzeniami psychicznymi wg klasyfikacji ICD-10, lub DSM-V,
    • dowiedzą się w jaki sposób rozumieć i jak reagować na specyficzne wypowiedzi i sposób komunikowana się osób z zaburzeniami psychicznymi i pod wpływem leków psychotropowych,
    • rozwiną umiejętności korzystania z technik skutecznego porozumiewania się,
    • pogłębią rozumienie komunikatów niewerbalnych i rozwiną umiejętności świadomego korzystania z mowy ciała,
    • rozwiną umiejętności porozumiewania się z osobami z zaburzeniami psychicznymi w sposób profesjonalny czyli z uwzględnieniem własnych granic.

ADRESACI
    Pracownicy administracji uczelnianej oraz kadra dydaktyczna uczelni (organizując szkolenie zamknięte, program szkolenia zostanie przygotowany pod określonego odbiorcę).

Wyzwania w pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi – przegląd rodzajów trudności z jakimi zmagają się osoby z zaburzeniami psychicznymi wg klasyfikacji chorób psychicznych:

1. Charakterystyka podstawowych grup zaburzeń psychicznych występujących u osób dorosłych.

2. Specyfika kontaktu z osobą z zaburzeniami psychicznymi. Praca na przykładach z praktyki uczestników i prowadzącego.

3. Rozwijanie umiejętności praktycznego wykorzystywania technik aktywnego słuchania.

4. Rola komunikacji niewerbalnej. Rozwijanie umiejętności świadomego korzystania z komunikacji niewerbalnej.

5. Profesjonalny kontakt:

1. jak konstruktywnie rozmawiać,

2. koncentracja na zasobach,

3. jak pomagać osobom z zaburzeniami psychicznymi radzić sobie z trudnymi emocjami w konstruktywny sposób.

6. Możliwe sytuacje kryzysowe i zagrożenia w szkołach wyższych. Wczesne rozpoznawanie sygnałów komunikacji werbalnej i niewerbalnej studenta:

1. profil ruchowy osoby potencjalnie agresywnej, będącej w kryzysie,

2. komunikacja niewerbalna w sytuacji zagrożenia agresją.

7. Kontakt z osobą z zaburzeniami psychicznymi – praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności.

8. Podsumowanie i zakończenie szkolenia.

Metody pracy – mini wykład, dyskusje,  techniki komunikacji niewerbalnej, opisy przypadków, ćwiczenia oparte na własnym doświadczeniu – indywidualne.

• Zajęcia prowadzi Karolina Szot – psycholog kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat nr 408), terapeuta systemowy – szkolenie przy WTTS. Ukończyła podyplomowe studia z psychologii klinicznej, szereg kursów w zakresie terapii psychologicznej ze spektrum zaburzeń lękowych, depresyjnych, par i uzależnień. Rozwija warsztat terapeutyczny i szkoleniowy, aby odpowiadał na konkretne problemy, dlatego łączy elementy różnych nurtów szczególnie terapii behawioralnych, poznawczych w tym Racjonalnej Terapii Zachowania, Dialektyczno-Behawioralnej Terapii zaburzenia borderline, Terapii Akceptacji i Zaangażowania oraz terapii systemowych. Obecnie w trakcie szkolenia certyfikacyjnego w terapii schematów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej należącego do European Association for Cognitive and Behavioural Therapies (EABCT) i Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem. W nurcie poznawczo-behawioralnym specjalizuje się w zaburzeniach nastroju, zaburzeniach odżywiania oraz zaburzeniach lękowych i depresyjnych. Swoją pracę poddaje stałej superwizji. Pracuje zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Terapeuty Poznawczo-Behawioralnego. Do diagnozy zaburzeń klinicznych w tym zaburzeń osobowości, stosuje testy SCID I i SCID II wg klasyfikacji chorób psychicznych. Od wielu lat prowadzi szkolenia w placówkach medycznych, opiekuńczych, oświatowych i mundurowych z zakresu szeroko rozumianego stresu, wypalenia zawodowego, RTZ, obsługi trudnego klienta, profilaktyki zdrowia psychicznego, cyberprzemocy i wielu innych. Prelegentka konferencji z zakresu zdrowia psychicznego i przemocy domowej.

• Lokalizacja Szczecin, ul. Małopolska 23, 70-515 Szczecin
    Termin 23/04/2020 – 24/04/2020 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Promocja!
    Przy zgłoszeniu do 31 marca otrzymają Państwo 10% rabatu.

Cena nie zawiera noclegu.

- materiały szkoleniowe i Certyfikat,
    - wyżywienie (obiad, przerwy kawowe),
    - indywidualne konsultacje z Trenerem,
    - pomoc w organizacji noclegu za dodatkową opłatą.

Cena pokoju 1-os ze śniadaniem: 290 zł./dobę
    Cena pokoju 2-os ze śniadaniem: 330 zł./dobę

• Pobierz kartę zgłoszeniową

Warunki uczestnictwa:

• Najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.
    • Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty na konto organizatora najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia, jednak nie wcześniej niż po otrzymaniu od Organizatora potwierdzenia organizacji zajęć. Numer rachunku bankowego: mBank 88 1140 2004 0000 3302 7511 5949