Komunikacja, wspieranie i praca ze studentami w kryzysie psychicznym

• Celem szkolenia jest zwiększenie świadomości i umiejętności pracowników uczelni jak komunikować się, wspierać i pracować ze studentami w  kryzysie psychicznym.

1. Jak możemy rozpoznać, że student jest w kryzysie psychicznym?
      1. czym jest kryzys psychiczny?
      2. rodzaje i źródła kryzysów psychicznych u studentów.
      3. jak funkcjonuje mózg studenta w takich sytuacjach,
      4. etapy kryzysu psychicznego.
    2. Wsparcie i praca ze studentem w kryzysie psychicznym:
      1. jak Rozmawiać ze studentem w kryzysie psychicznym,
      2. reakcja empatyczna,
      3. struktura rozmowy ze studentem,
      4. słowa kluczowe, sformułowania i reakcje, których należy unikać, dostosowanie mowy ciała,
      5. praca ze studentem w kryzysie psychicznym – ograniczenia i możliwości studenta,
      6. budowanie atmosfery opartej na tolerancji, otwartości, bezpieczeństwie i zaufaniu.
    3. Reagowanie na silne emocje studenta w kryzysie:
      1. Technika dialogu wyciszającego i domykającego trudne emocje studenta,
      2. Analiza najczęściej pojawiających się błędów w reagowaniu na silne emocje studenta,
    4. Podsumowanie szkolenia:
      1. Zebranie kluczowych zasad wspierania i pracy ze studentami w kryzysie psychicznym,
      2. Panel pytań i odpowiedzi.

Adresaci:

• Pełnomocnicy ds. Studentów z niepełnosprawnością,
    • Pracownicy BON,
    • Pracownicy Biur Karier,
    • Kadra dydaktyczna,
    • Pracownicy administracji.
  • Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Lasota – psycholog, certyfikowany konsultant kryzysowy, certyfikowany coach i trener. Posiada 17-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla uczelni wyższych m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
    Poza specjalizacją trenerską i coachingową ukończyła moduły specjalizacyjne z zakresu konsultingu kryzysowego, pracy z klientem w kryzysie, psychologii klinicznej, psychoterapii zaburzeń nerwicowych, psychoterapii uzależnień, psychopatologii oraz postępowania z pacjentem chorym psychicznie. Odbyła również staże w warszawskich szpitalach na oddziałach psychiatrycznych.

• Lokalizacja szkolenie on-line
    Termin 23/10/2020 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Sprzęt niezbędny do wzięcia udziału w szkoleniu (Google Meet):
    - stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,
    - merytoryczne szkolenie,,

• Rejestracja na szkolenie online