Czarny Łabędź, czyli zarządzanie zespołem w sytuacji kryzysowej

• Szkolenie zostało podzielone na dwa bloki zajęć:
    w dniu 8 października zajęcia w godz. 9:00 – 11:30
    w dniu 9 października zajęcia w godz. 9:00 – 11:30

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy z zakresu zarządzania zespołem w sytuacji nagłego i niespodziewanego kryzysu. Szczególna uwaga poświęcona zostanie omówieniu dynamiki sytuacji kryzysowej, reakcjom pracowników i zmianom, które nastąpią po doświadczeniu kryzysu u kierownika i członków zespołu. Ponadto omówiona zostanie efektywna komunikacja z pracownikami w sytuacji kryzysowej, reagowanie w trudnych sytuacjach oraz sposoby na obniżenie swojego poziomu stresu ostrego i chronicznego.

1. Czym jest Czarny Łabędź i sytuacja kryzysowa w zarządzaniu zespołem w uczelni?
      • dynamika kryzysu.
      • dwie kluczowe formy kryzysu.
      • konsekwencje kryzysu, stresu ostrego i chronicznego dla zespołu i Lidera.
      • gwałtowne zmiany a poczucie bezpieczeństwa pracownika.
    2. Skuteczna i motywująca komunikacja w sytuacji kryzysowej.
      • struktura wystąpienia informacyjnego – kiedy i w jaki sposób przekazywać informacje zespołowi?
      • jakie informacje przekazywać – wybór rodzaju i zakresu komunikatu do zespołu w kontekście sytuacji kryzysowej i nagłych zmian.
      • 5 zasad informowania pracowników w sytuacji kryzysowej.
      • 5 słów zakazanych i najczęściej popełniane błędy podczas przekazywania informacji.
      • budowanie postawy sprzyjającej zmianie i komunikowanie korzyści płynących ze zmiany.
    3. Trudne sytuacje w  kryzysie.
      • procedura reagowania na obawy i negatywne emocje pracowników.
      • procedura reagowania na narzekanie pracowników.
      • procedura reagowania w sytuacji paniki pracownika.
      • struktura wystąpienia kryzysowego.
    4. Techniki radzenia sobie z własnym stresem (ostrym i chronicznym) w sytuacji kryzysowej.
      • konstruktywne i niekonstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem ostrym i chronicznym: reakcje ucieczkowe, uspokajanie się, rozwiązywanie sytuacji trudnych oraz profilaktyka.
      • kontrola własnych emocji.
      • profilaktyka pojawienia się paniki u Lidera.
      • 5 technik antystresowych do codziennego stosowania.
      • 2 techniki szybkiego opanowania stresu w kryzysowej sytuacji.

• Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Lasota –  psycholog, konsultant kryzysowy, certyfikowany coach (International Coach ICC), trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i interpersonalnych dla kadry zarządzającej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu punktowych oraz systemowych szkoleń dla kadry zarządzającej uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w konsultacjach kryzysowych i szkoleniach menedżerskich z zakresu budowania autorytetu kierownika, motywowania pozafinansowego, delegowania zadań, odpowiedzialności i uprawnień, przywództwa w organizacji, prowadzenia zebrań i wystąpień publicznych, przeciwdziałania manipulacji i mobbingowi w środowisku akademickim. W swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie psychologii i organizacji.

• Lokalizacja szkolenie on-line
    Termin 08/10/2020 – 09/10/2020 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Szkolenie zostało podzielone na dwa bloki zajęć:
    w dniu 8 października zajęcia w godz. 9:00 - 11:30
    w dniu 9 października zajęcia w godz. 9:00 - 11:30

- laptop/tablet/telefon komórkowy
    - stałe łącze internetowe

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,
    - merytoryczne szkolenie,,

• Rejestracja na szkolenie online