Innowacyjne metody nauczania w pracy wykładowcy akademickiego podwyższające jakość dydaktyki

• BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Celem szkolenia jest rozwinięcie umiejętności wykorzystania innowacyjnych metod aktywnych w pracy wykładowcy akademickiego opartych na metodach learning by thinking, learning by doing, learning by design w celu podwyższenia jakości dydaktyki. Szczególny nacisk zostanie położony na praktyczne wykorzystanie omawianych technik.

1. Na czym polega podwyższanie jakości dydaktyki poprzez pracę z grupą innowacyjnymi metodami aktywnymi?
      1. jak uczą się osoby dorosłe?
      2. style uczenia się,
      3. cykl Kolba,
      4. learning by thinking, learning by doing, learning by design,
      5. analiza najczęściej popełnianych błędów.
    2. Praktyczne wykorzystanie technik podnoszących jakość dydaktyki:
      1. zarządzanie energią – metody podnoszące energię, zaangażowanie i zainteresowanie grupy,
      2. uczenie poprzez aktywność i działanie – e-learning, blended learning, grywalizacja, project based
      3. learning, global classroom, zarządzanie informacją, neurodydaktyka,
      4. przygotowanie materiałów do zajęć prowadzonych metodami aktywnymi,
      5. mocne strony i zagrożenia poszczególnych metod aktywnych.
    3. Rola komunikacji werbalnej i niewerbalnej wykładowcy w prowadzeniu zajęć metodami aktywnymi.
    4. Wpływ komunikacji niewerbalnej wykładowcy na poziom energii w grupie:
      1. spójność pomiędzy komunikacją werbalną a niewerbalną.
    5. Planowanie wprowadzenia nowych umiejętności w praktykę zawodową.
  • Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Lasota – psycholog, certyfikowany coach (International Coach ICC) i trener specjalizujący się w szkoleniach podnoszących kompetencje niezbędne do prowadzenia wykładów, ćwiczeń i seminariów aktywnymi i innowacyjnymi metodami pracy z grupą. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Termin 29/01/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- komputer/laptop/tablet/telefon komórkowy
    - stabilne połączenie internetowe

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,