Uznawalność zagranicznych dokumentów o wykształceniu do celów dalszego kształcenia w Polsce

• Celem szkolenia jest przedstawienie możliwości uznania zagranicznych dokumentów o wykształceniu do celów dalszego kształcenia w Polsce.

1. Obowiązujące akty prawne dotyczące uznawania zagranicznych dokumentów o wykształceniu.
    2. Umowy międzynarodowe:
      1. aktualnie obowiązujące,
      2. wypowiedziane,

3. zakres obowiązywania,

4. wyjątki.

3. Świadectwa ukończenia szkoły średniej:

1. uznanie z mocy prawa,

2. uznanie w drodze decyzji administracyjnej.

4. Dyplomy ukończenia studiów:

1. uznanie z mocy prawa,

2. nostryfikacja.

5. Ocena dokumentów o wykształceniu:

1. dokumenty potwierdzające wykształcenie,

2. akredytacja a uznanie dyplomu,

3. dokumenty niemające odpowiedników w Polsce – brak możliwości uznania,

4. legalizacja/apostille,

5. tłumaczenia dokumentów w procedurze uznania wykształcenia,

6. weryfikacja dokumentów – zasady i dobre praktyki,

7. źródła informacji – przydatne linki.

6. Podsumowanie szkolenia i konsultacje.

W dniu 23 kwietnia 2021 r. planujemy Warsztaty z oceny zagranicznych dokumentów o wykształceniu

• Zajęcia prowadzi absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, od kilkunastu lat związana zawodowo ze szkolnictwem wyższym i obsługą cudzoziemców.  Doświadczenie i wiedzę praktyczną zdobyła między innymi uczestnicząc aktywnie w procesie rekrutacji na studia, a także koordynując weryfikację dokumentów kandydatów cudzoziemców.

• Lokalizacja szkolenie on-line
    Termin 22/04/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej

• Rejestracja na szkolenie online

• Numer rachunku bankowego: mBank 88 1140 2004 0000 3302 7511 5949