Kształcenie doktorantów i nadawanie stopnia doktora w czasie ograniczeń w zakresie funkcjonowania podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki

• Celem szkolenia jest przedstawienie prawnych i praktycznych aspektów prowadzenia spraw doktorantów (studia doktoranckie i szkoły doktorskie) i nadawania stopnia doktora, w czasie, gdy funkcjonowanie podmiotów szkolnictwa wyższego i nauki zostało ograniczone w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Z uwagi na ciągłą zmienność przepisów szkolenie będzie aktualizowane.

1. Omówienie najważniejszych zmian w zakresie kształcenia doktorantów i nadawania stopnia doktora w czasie epidemii COVID-19, w szczególności przepisów:
      1. ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, 567
        i 568;)
      2. ustawy z dnia 9 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2;
      3. rozporządzenia z dnia 23 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 511, 528 i 643).
    2. Organizacja kształcenia doktorantów w związku z wprowadzonymi ograniczeniami:
      1. prowadzenie zajęć i weryfikacja efektów uczenia się;
      2. problemy z prowadzeniem badań a obowiązki doktorantów;
      3.  możliwe zmiany w regulaminach i harmonogramach.
    3. Prowadzenie spraw doktorantów w czasie epidemii:
      1. podania, pisma, decyzje i zaświadczenia – jak wydawać, podpisywać i doręczać?
      2. przyznawanie świadczeń z funduszu stypendialnego (dotyczy doktorantów na studiach doktoranckich).
    4. Nadawanie stopnia doktora w czasie epidemii:
      1. prowadzenie postępowania „na odległość”
      2. możliwość prowadzenia posiedzeń organów i nadawania stopnia z wykorzystaniem technologii informatycznych zapewniających kontrolę ich przebiegu i rejestrację.
  • Zajęcia prowadzi Piotr Szumliński – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych. Od ponad 10 lat zajmuje się także prowadzeniem szkoleń dla uczelni w zakresie spraw związanych z szeroko rozumianym procesem kształceniem i organizacją studiów wyższych.

Termin 07/05/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,
    - merytoryczne szkolenie,,

• Rejestracja na szkolenie online