Mapowanie zespołu zgodnie z koncepcją Junga-Marstona – moduł szkoleniowy

1. Efektywne zarządzanie w oparciu o koncepcję Junga-Marstona:
      • wprowadzenie do koncepcji Junga-Marstona,
      • koło energii kolorystycznych, czyli czerwony, żółty, zielony i niebieski,
      • charakterystyka każdego z 4 typów osobowości,
      • omówienie potencjału i obszarów do rozwoju każdego z typów osobowości.
    2. Jak dostosować strategię zarządzania do każdego z kolorów:
      • jak komunikować się z czerwonym, niebieskim, zielonym i żółtym,
      • słowa kluczowe,
      • punkty zapalne we współpracy z każdym z kolorów.
    3. Mapowanie zespołu:
      • stworzenie kolorystycznej Mapy Mojego Zespołu,
      • określenie profilu kolorystycznego pracowników,
      • jak rozpoznać dominujący kolor podwładnych.
    4. Podsumowanie szkolenia:
      • praktyczne wskazówki jak zastosować koncepcję Junga-Marstona w codziennym zarządzaniu zespołem.

Czas trwania: 3 h.

Adresaci: kadra kierownicza wyższego i średniego szczebla, liderzy zespołów.

Celem szkolenia jest zdiagnozowanie zespołu zgodnie z koncepcją Junga-Marstona (4 typy osobowości – czerwony, zielony, niebieski i żółty). Szczególna uwaga poświęcona zostanie określeniu typu osobowości poszczególnych członków zespołu, ich potencjału, obszarów do rozwoju i dostosowaniu do ich potrzeb strategii zarządzania.

• Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Lasota –  psycholog, konsultant kryzysowy, certyfikowany coach (International Coach ICC), trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i interpersonalnych dla kadry zarządzającej. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu punktowych oraz systemowych szkoleń dla kadry zarządzającej uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w konsultacjach kryzysowych i szkoleniach menedżerskich z zakresu budowania autorytetu kierownika, asertywności menedżera, motywowania pozafinansowego, delegowania zadań, odpowiedzialności i uprawnień, przywództwa w organizacji, prowadzenia zebrań i wystąpień publicznych, przeciwdziałania manipulacji i mobbingowi w środowisku akademickim. W swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie psychologii i organizacji.

Termin 02/07/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne łącze internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,

• Rejestracja na szkolenie online