Uczelnia wobec niepełnosprawności. Wyrównywanie szans w dostępie do oferty kształcenia.

1. Niepełnosprawność – możliwości i ograniczenia:
      1. Mity i stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością,
      2. Statystyki, charakterystyka i rodzaje niepełnosprawności,
      3. Potrzeby osób z niepełnosprawnością.
    2. Savoir vivre w stosunku do osoby z niepełnosprawnością:
      1. Wymiana własnych doświadczeń,
      2. Dobre praktyki związane z obsługą klienta/studenta.
    3. Metody i formy kształcenia odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb studenta:
      1. Dobre praktyki związane z edukacją,
      2. Rozwiązania technologiczne wspomagające funkcjonowanie studentów z niepełnosprawnością.
    4. Podsumowanie i konsultacje.
  • Zajęcia prowadzi Sławomir Florkowski – Członek Fundacji Polska Bez Barier, współpracownik Fundacji TUS oraz innych organizacji działających na rzecz dostępności i osób z niepełnosprawnościami. Zajmuje się tematyką szeroko pojętej dostępności i projektowania uniwersalnego – od projektowania przestrzeni, produktów, usług i narzędzi komunikacji,
    po wzmacnianie inkluzywnej kultury organizacyjnej i inkluzywnych praktyk zarządzania zespołami, a także obsługę klientów i klientek z różnymi niepełnosprawnościami.

Od 16 lat porusza się na wózku, zatem dostępność promuje i testuje każdego dnia – prywatnie i zawodowo.

Jako instruktor aktywnej rehabilitacji, wielokrotnie prowadził zajęcia i był członkiem kadry na obozach aktywnej rehabilitacji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci organizowanych przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji.

Termin 10/05/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,

• Link do rejestracji na szkolenie online