Ochrona własności intelektualnej w uczelniach

1.  Dobra niematerialne w relacjach uczelnia – student.
    2. Dozwolony użytek dla szkół wyższych w prawie autorskim.
    3. Korzystanie przez uczelnie z prac studenckich w trakcie studiów.
    4. Prawa uczelni do prac dyplomowych i magisterskich studentów.
    5. Plagiat – odpowiedzialność promotora i uczelni.
    6. Inne przypadki naruszenia praw własności intelektualnej w toku funkcjonowania uczelni.
    7. Działalność uczelni a prawa własności przemysłowej.
    8. Prawa studentów, doktorantów i pracowników nauki w relacjach uczelni z przedsiębiorcami.
  • dr hab. Adrian Niewęgłowski - radca prawny, specjalizuje się w prawie autorskim i prawie patentowym. Doświadczony wykładowca. Prowadził szkolenia z prawa gospodarczego i prawa własności intelektualnej m.in. dla aplikantów adwokackich, kadry kierowniczej spółek handlowych, pracowników administracji publicznej, nauczycieli akademickich, redaktorów wydawnictw prawniczych, radców prawnych. Pracę w praktyce łączy z działalnością naukową. Od 2009 r. jest pracownikiem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu prac naukowych. Do najważniejszych należy udział współautorski w komentarzu Prawo własności przemysłowej (Wolters Kluwer Polska, Warszawa 2015). Brał udział w kilkudziesięciu konferencjach naukowych w Polsce i za granicą. Na wielu z nich wygłosił referaty. Był również odpowiedzialny za organizację siedmiu konferencji ogólnopolskich.

Dwukrotny laureat nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie Prezesa Urzędu Patentowego na najlepsze prace naukowe z prawa własności intelektualnej. Za pracę naukową otrzymał także nagrody JM Rektora UMCS.

Termin 08/07/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- komputer/laptop/tablet/telefon komórkowy,
    - stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,

• Link do rejestracji na szkolenie online