Sposób wyliczania dochodu do stypendium socjalnego studenta

1. Stypendium socjalne – świadczenie dla studenta uzależnione od dochodu.
    2. Składu rodziny studenta: osoby wliczane do składu rodziny oraz wyłączone z niego – w przykładach.
    3. Kryterium dochodowe studenta i jego rodziny uprawniające do stypendium socjalnego a ocena sytuacji materialnej.
    4. Dochód opodatkowany i nieopodatkowany jako kategoria dochodu studenta, w tym z uwzględnieniem dochodów osiąganych:
      1. z rolnictwa, w tym w przypadku kupna/sprzedaży gospodarstwa rolnego w trakcie roku podatkowego;
      2. od przychodów objętych zryczałtowanym podatkiem dochodowym;
      3. ze świadczeń o charakterze socjalnym – które z nich podlegają włączeniu do dochodu?
      4. ze świadczeń stypendialnych wypłacanych przez inne podmioty;
      5. uzyskiwane zagranicą;
      6. ze sprzedaży, np. własnego mieszkania,
      7. wpływ tzw. rządowych tarcz antykryzysowych dla przedsiębiorców otrzymanych w ramach walki z covid-19 na dochód rodziny studenta
    5. Dochody wyłączane z wliczania do progu dochodowego w tym pochodzące z:
      1. pomocy społecznej;
      2. systemu wsparcia rodzin;
    6. Dochód uzyskany i utracony:
      1. w bieżącym roku kalendarzowym;
      2. w roku kalendarzowym, z którego dochód oblicza się przy przyznawaniu świadczeń dla studentów
      3. lista dochodów utraconych lub uzyskanych
    7. Zasady ubiegania się o stypendium socjalne bez wliczania członków rodziny – warunki i dokumentowanie tego uprawnienia.
    8. Dokumentacja wymagana do ustalenia dochodu studenta: zaświadczenia oraz oświadczenia.
    9. Zaświadczenia z ośrodka pomocy społecznej/centrum usług społecznych: zawartość, odmowa wydania zaświadczenia przez właściwą instytucję.
    10. Stosowanie kodeksu postępowania administracyjnego przy przyznawaniu stypendium socjalnego:
      1. wydawanie decyzji,
      2. sposób jej doręczania,
      3. uzasadnienia do decyzji,
      4. wyłączenia ze stosowania niektórych przepisów KPA w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni w związku z covid-19

UWAGA: ze względu na praktyczny wymiar szkolenia bardzo proszę o zabranie na szkolenie dokumentów uczelnianych związanych z przyznawaniem świadczeń dla studentów (Regulaminu).

• Zajęcia prowadzi Oliwia Małecka – ekspert z zakresu pomocy materialnej dla studentów i świadczeń socjalnych. Absolwentka Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Posiada szerokie doświadczenie zawodowe związane z polityką społeczną, zarówno od strony legislacyjnej (współpracując przy tworzeniu aktów prawnych) jak i od strony praktycznej (przy wdrażaniu projektów). Wieloletni trener i szkoleniowiec z zakresu przyznawania pomocy materialnej, wyliczania dochodu, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz wsparcia materialnego studentów. Stale współpracuje z dodatkiem „Kadry i Płace” w Dzienniku – Gazecie Prawnej.

• Lokalizacja szkolenie on-line
    Termin 14/09/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,
    - merytoryczne szkolenie,,

• Link do rejestracji na szkolenie online