Procedury nadawania stopnia naukowego doktora, w tym najnowsze zmiany wprowadzone ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (ustawa 2.0)

1. Nadawanie stopnia naukowego doktora:
      1. warunki uzyskania stopnia doktora, w tym rozprawa doktorska i egzaminy,
        • postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora,
        • podmioty uprawnione do prowadzenia czynności w trakcie postępowania,
        • promotorzy i recenzenci oraz ich rola w postępowaniu,
        • uchwały kończące poszczególne etapy postępowania,
      2. rola regulacji wewnętrznych dotyczących przeprowadzania postępowań w sprawie nadania stopnia doktora (regulaminy),
      3. nadanie stopnia doktora,
      4. wspólne przeprowadzanie przewodów doktorskich,
      5. rola Rady Doskonałości Naukowej w postępowaniu w sprawie nadania stopnia doktora,
      6. wznowienie postępowania oraz stwierdzenie nieważności decyzji w sprawie nadania stopnia doktora,
      7. sądowa kontrola przebiegu postępowania,
      8. regulacje przejściowe wynikające z ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce,
      9. porównanie rozwiązań wynikających z ustawy o stopniach i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
    2. Podsumowanie szkolenia i konsultacje.

• Zajęcia prowadzi Andrzej Kiebała – adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji ówczesnej Filii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Rzeszowie. Doktor nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół prawa i postępowania podatkowego, prawa szkolnictwa wyższego, prawa cywilnego oraz autorskiego. Ekspert z zakresu prawa szkolnictwa wyższego. Były członek Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczestniczył w pracach sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży nad ustawą – Prawo o szkolnictwie wyższym. Autor publikacji z zakresu problematyki kariery naukowej i akademickiej.

• Lokalizacja szkolenie on-line
    Termin 27/09/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej

• Link do rejestracji na szkolenie online