Prawne aspekty działalności promocyjnej uczelni

1. Najczęściej pojawiające się elementy podlegające ochronie prawnej:
      1. utwory,
      2. znaki towarowe,
      3. dane osobowe,
      4. dobra osobiste,
      5. wizerunek.
    2. Sposób korzystania z elementów prawnie chronionych – przeniesienie praw i licencja – które rozwiązanie wybrać?
    3. Umowy i zgody pozwalające na korzystanie z praw – elementy, na które należy zwrócić uwagę.
    4. Materiały promocyjne – o co zadbać przed ich rozpowszechnianiem?
    5. Wydarzenia promocyjne:
      1. regulamin wydarzenia,
      2. rejestracja udziału w wydarzeniu vs. wydarzenia otwarte,
      3. relacja z wydarzenia – zdjęcia, nagrania, streaming.
    6. Konkursy:
      1. prawne uregulowanie konkursu (przyrzeczenie publiczne) i jego konsekwencje w praktyce,
      2. regulamin konkursu,
      3. przedmiot konkursu a prawa autorskie.
    7. Social media:
      1. materiały zamieszczane w social mediach,
      2. akcje organizowane za pośrednictwem kanałów i portali społecznościowych.

Szkolenie skierowane jest do pracowników jednostek zajmujących się działalnością promocyjną uczelni – organizacją wydarzeń, prowadzeniem kanałów social mediów, przygotowywaniem materiałów promocyjnych. Szkolenie w pełni obejmuje swoim zakresem prawne aspekty  działalności promocyjnej uczelni.

Adresaci: pracownicy jednostek zajmujących się promocją uczelni.

• Zajęcia prowadzi Monika Bankowicz – prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania zawodowe to przede wszystkim prawo zobowiązań, prawo własności intelektualnej i nowych mediów, ochrona danych osobowych, prawo pracy, a w swojej praktyce zajmuje się także zagadnieniami dostępu do informacji publicznej. Obecnie pracuje w Zespole Radców Prawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

• Lokalizacja szkolenie on-line
    Termin 29/06/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- komputer/laptop/tablet/telefon komórkowy
    - stabilne połączenie internetowe