Profesjonalna obsługa studenta w dziekanacie i sekretariacie uczelni

• Celem szkolenia jest rozwijanie umiejętności profesjonalnej obsługi studentów w oparciu o praktyczne mechanizmy psychologiczne. Szczególna uwaga poświęcona zostanie dostosowaniu standardów profesjonalnej i efektywnej obsługi do specyfiki uczelni.

1. Specyfika obsługi studenta/klienta w dziekanacie i sekretariacie uczelni:
      • korzyści wynikające z profesjonalnej obsługi.
    2. Nawiązanie kontaktu i budowanie pozytywnych relacji z klientem/studentem:
      • siła pozytywnego pierwszego wrażenia – na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wywieraniu dobrego pierwszego wrażenia,
      • zasady profesjonalnej autoprezentacji,
      • znaczenie komunikacji werbalnej i niewerbalnej – kluczowe słowa, postawa, mimika, tembr głosu, sposób poruszania się, kontakt wzrokowy,
      • jak budować pozytywne nastawienie do studentów.
    3. Sztuka zarządzania rozmową:
      • kluczowe narzędzia komunikacyjne umożliwiające efektywne zarządzanie rozmową,
      • analiza potrzeb studenta/klienta,
      • 5 najczęściej popełnianych błędów.
    4. Zapobieganie trudnym sytuacjom, czyli sposoby efektywnej obsługi głównych typów klientów/studentów:
      • typy osobowości nastawione na relację,
      • typy osobowości nastawione na zadanie,
      • jak rozpoznać typ osobowości studenta,
      • efektywne strategie obsługi poszczególnych typów studentów,
      • mechanizmy psychologiczne wpływające na przebieg obsługi.
    5. Jak obsługiwać trudnych studentów/klientów:
      • właściwa komunikacja w trudnych sytuacjach,
      • reagowanie na nierealne oczekiwania klienta roszczeniowego,
      • efektywne radzenie sobie z emocjami klienta agresywnego,
      • jak radzić sobie z klientem rozmownym.

Czas trwania: 6 h.

• Szkolenie prowadzi Beata Janiczek-Krotowska – psycholog, trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i interpersonalnych, konsultant kryzysowy, certyfikowany coach (International Coach ICC). Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w tworzeniu i prowadzeniu szkoleń dla uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu radzenia sobie ze stresem, komunikacji, obsługi studenta, asertywności, dialogu międzypokoleniowego. W swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie psychologii i organizacji.

Termin 10/09/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne łącze internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,

• Link do rejestracji na szkolenie online