Zasady gospodarki finansowej uczelni w świetle zmian wprowadzonych ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

1. Przepisy regulujące zasady gospodarki finansowej uczelni –zmiany wprowadzone ustawą 2.0 z uwzględnieniem przepisów wprowadzających ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
    2. Formy prawne przekazywania środków z budżetu państwa od 1 stycznia 2019 r.
    3. Przychody uczelni w nowym stanie prawnym wprowadzonym Ustawą 2.0
    4. Zasady finansowania działalności dydaktycznej.
    5. Zasady finansowania działalności naukowo – badawczej.
    6. Fundusze uczelni – Zmiany w zakresie tworzenia, wydatkowania, rozliczania, wprowadzone ustawą 2.0 od 1 stycznia 2019 r.
    7. Rozliczanie kosztów działalności uczelni z uwagi na połączenie strumieni finansowych z ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i Ustawy o zasadach finansowania nauki. (po zmianach Ustawą 2.0).
    8. Dyscyplina finansów publicznych.
    9. Podsumowanie szkolenia i konsultacje.
  • Zajęcia prowadzi Anna Pawełas – praktyk w dziedzinie finansów publicznych. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania kontroli funkcjonalnych i instytucjonalnych, monitorowania oraz analizy ekonomicznej i finansowej. W latach 2004 – 2007 główny księgowy jednostki organizacyjnej powiatu. Ukończyła studia w zakresie Ekonomii w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej  oraz w zakresie audytu strategicznego na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2013 roku  trener w projekcie „Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym”. Prowadzi szkolenia w zakresie kontroli zarządczej, zarządzania finansami w uczelniach, kalkulacji kosztów kształcenia w szkołach wyższych, optymalizacji organizacji oświaty samorządowej w kontekście nowych wyzwań polskiej edukacji oraz planowanie wydatków oświatowych.

Termin 20/09/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej

• Rejestracja na szkolenie online

• Numer rachunku bankowego: mBank 88 1140 2004 0000 3302 7511 5949