Proces rekrutacji na studia w świetle przepisów

1. Wiadomości wstępne:
      1. podstawy prawne procesu rekrutacji na studia,
      2. podstawowe definicje.
    2. Zasady i warunki rekrutacji – możliwości i wymagania:
      1. zmiany w systemie oświaty a zmiany warunków rekrutacji na studia,
      2. termin, sposób określania warunków i trybu oraz harmonogramu rekrutacji,
      3. termin rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji.
    3. Przyjęcie na studia:
      1. przez rekrutację:
        • warunki rekrutacji, z uwzględnieniem różnych podstaw przyjęć na studia,
        • zasady przyjmowania na studia laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego,
        • możliwość przeprowadzania dodatkowych egzaminów wstępnych;
      2. poprzez potwierdzenie efektów uczenia się:
        • wymogi prawne i ograniczenia;
      3. na podstawie przeniesienia z innej uczelni lub uczelni zagranicznej,
        • podstawy prawne i tryb postępowania, status, wymagana dokumentacja;
    4. Postępowanie w sprawie przyjęcia na studia:
      1. dokumenty związane z przyjęciem na studia:
        • oczekiwane od kandydata,
        • stanowiące podstawę przyjęcia na studia.
    5. RODO w procesie rekrutacji.
    6. Rekrutacja kandydatów z niepełnosprawnością.
    7. Zasady rekrutacji na studia cudzoziemców:
      1. warunki rekrutacji, z uwzględnieniem różnych podstaw przyjęć na studia,
      2. tryb rekrutacji,
      3. organy prowadzące postępowanie w sprawie przyjęcia na studia,
      4. procedura przyjęcia na studia,
    8. Opłaty rekrutacyjne.
    9. Warunki ustalania, obniżania i zwalniania z opłaty rekrutacyjnej oraz zasady zwrotu ww. opłaty.
    10. Obowiązki sprawozdawcze uczelni w zakresie rekrutacji.
  • Grażyna Maszniew - absolwentka Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych i Administracji Państwowej  Uniwersytetu Śląskiego, od 20 lat pracuje na Politechnice Śląskiej w dziale spraw studenckich i kształcenia. Od 15 lat pełni funkcję kierownika działu a obecnie po zmianach strukturalnych  Centrum Obsługi Studiów obejmującego wszystkie sekcje obsługi studentów i doktorantów w tym  Biura Obsługi Studentów.

Od początku uczestniczy w tworzeniu dokumentacji i systemu zapewnienia jakości kształcenia na Politechnice Śląskiej, jest członkiem rady jakości kształcenia na uczelni oraz uczelnianym audytorem jakości kształcenia.

Termin 27/09/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- laptop/tablet/telefon komórkowy
    - stabilne łącze internetowe

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej