Procedury ewakuacji osób z niepełnosprawnością

1. Ustawa z dnia19 lipca 2019 „o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami”:
      1. podstawowe pojęcia i definicje z ustawy,
      2. kogo dotyczy ustawa i co zmienia w naszym życiu,
      3. zadania koordynatora i koordynatorki dostępności,
      4. skarga – czyli jak uniknąć nieprzyjemności ze strony OzN.
    2. Ewakuacja:
      1. co jeśli wybuchnie pożar?
      2. przepisy dotyczące ewakuacji,
      3. ustawy i rozporządzenia,
      4. plan ewakuacyjny,
      5. sprzęt do ewakuacji.
    3. Podsumowanie i konsultacje.
  • Zajęcia prowadzi Sławomir Florkowski – Członek Fundacji Polska Bez Barier, współpracownik Fundacji TUS oraz innych organizacji działających na rzecz dostępności i osób z niepełnosprawnościami. Zajmuje się tematyką szeroko pojętej dostępności i projektowania uniwersalnego – od projektowania przestrzeni, produktów, usług i narzędzi komunikacji,
    po wzmacnianie inkluzywnej kultury organizacyjnej i inkluzywnych praktyk zarządzania zespołami, a także obsługę klientów i klientek z różnymi niepełnosprawnościami.

Od 16 lat porusza się na wózku, zatem dostępność promuje i testuje każdego dnia – prywatnie i zawodowo.

Jako instruktor aktywnej rehabilitacji, wielokrotnie prowadził zajęcia i był członkiem kadry na obozach aktywnej rehabilitacji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci organizowanych przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji.

Termin 20/10/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,

• Link do rejestracji na szkolenie online