Stosowanie przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w uczelni z uwzględnieniem zmian wynikających z ustawy o doręczeniach elektronicznych. Skreślenie z listy studentów

• Szkolenie w praktyczny sposób przygotowuje uczestników do wydawania prawidłowych decyzji i rozstrzygnięć w sprawach studenckich. W ramach szkolenia omówiona zostanie ostatnia nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego wynikająca z ustawy o doręczeniach elektronicznych, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2021 r.
    Na przykładzie praktycznych zadań przeanalizowane zostaną wszystkie rodzaje rozstrzygnięć wydawanych w sprawach studenckich, ze szczególnym uwzględnieniem decyzji w sprawie skreślenia z listy studentów.
    Szkolenie uwzględnia najnowsze orzecznictwo sądów administracyjnych związane z omawianą problematyką.

1. Wstęp.
    2. Ustawa z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych i wynikające z niej zmiany ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego.
    3. Postępowania prowadzone przez organy uczelni w świetle ustawy 2.0. – decyzje administracyjne i inne rozstrzygnięcia.
    4. Wybrane instytucje postępowania administracyjnego z uwzględnieniem możliwości prowadzenia spraw elektronicznie:
      1. wszczęcie postępowania,
      2. podania, wnioski, wezwania,
      3. terminy i doręczenia,
      4. postępowanie wyjaśniające.
    5. Decyzje i rozstrzygnięcia wydawane w indywidualnych sprawach studentów:
      1. rekrutacja na studia,
      2. skreślenie z listy studentów,
      3. przeniesienie z innej uczelni,
      4. wznowienie studiów,
      5. zwolnienie z opłat za studia,
      6. sprawy stypendialne,
      7. stwierdzenie nieważności dyplomu,
      8. wznowienie postępowania w sprawie nadania tytułu zawodowego,
      9. rozstrzygnięcia związane z przebiegiem studiów,
    6. Postępowanie odwoławcze przed organami uczelni.
    7. Sądowa kontrola decyzji w sprawach studenckich.
    8. Rozwiązywanie zadań praktycznych.
    9. Konsultacje indywidualne.
  • Piotr Szumliński – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych. Od ponad 10 lat zajmuje się także prowadzeniem szkoleń dla uczelni w zakresie spraw związanych z szeroko rozumianym procesem kształceniem i organizacją studiów wyższych.

• Lokalizacja szkolenie on-line
    Termin 23/09/2021 – 24/09/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- laptop/tablet/telefon komórkowy
    - stabilne łącze internetowe