Prowadzenie spraw doktoranckich w świetle najnowszych zmian

• Celem szkolenia jest przedstawienie prawnych i praktycznych aspektów prowadzenia spraw doktoranckich (studia doktoranckie i szkoły doktorskie). Szkolenie uwzględnia praktyczne problemy związane z prowadzeniem spraw doktoranckich, w szczególności pierwsze trudności związane z funkcjonowaniem doktorantów w realiach szkoły doktorskiej. W ramach szkolenia omówione będą najnowsze zmiany w przepisach dotyczące poruszanej problematyki.

1. Wiadomości wstępne
    2. Prowadzenie spraw doktoranckich w świetle wymogów kpa i ustawy o doręczeniach elektronicznych.
    3. Rekrutacja do szkół doktorskich – praktyczne problemy
    4. Prawa i obowiązki doktorantów
    5. Wybrane instytucje postępowania administracyjnego z uwzględnieniem specyfiki spraw doktoranckich:
      1. wszczęcie postępowania,
      2. podania, pisma – jak podpisywać i doręczać?
      3. terminy,
      4. decyzje w sprawach doktoranckich ze szczególnym uwzględnieniem decyzji w sprawie skreślenia z listy doktorantów.
    6. Postępowanie odwoławcze w sprawach doktoranckich.
  • Zajęcia prowadzi Piotr Szumliński – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych. Od ponad 10 lat zajmuje się także prowadzeniem szkoleń dla uczelni w zakresie spraw związanych z szeroko rozumianym procesem kształceniem i organizacją studiów wyższych.

Termin 08/10/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne łącze internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej

• Link do rejestracji na szkolenie online