Stosowanie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego w sprawach studenckich i doktoranckich w świetle najnowszych zmian

• Szkolenie przygotowuje do praktycznego stosowania procedury administracyjnej w uczelni, w kontekście zmian wprowadzonych ustawą z dnia 20 lipca 2019 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz aktami prawnymi związanymi z zapobieganiem COVID-19.

1. Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – zmiany w zakresie stosowania przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego – czy nadal stosujemy k.p.a. odpowiednio?
    2. Postępowanie administracyjne w uczelni z uwzględnieniem czasowych regulacji związanych z zapobieganiem COVID-19:
      1. podania, pisma, decyzje – jak wydawać i doręczać?
      2. terminy w postępowaniu,
      3. wykonalność decyzji administracyjnych ze szczególnym uwzględnieniem skreślenia z listy studentów.
    3. Postępowanie odwoławcze w uczelni – wniosek a ponowne rozpatrzenie sprawy a odwołanie.
    4. Sądowa kontrola decyzji wydawanych w sprawach studenckich i doktoranckich.
    5. Decyzje administracyjne wydawane w indywidualnych sprawach studentów i doktorantów (szkoły doktorskie i dotychczasowe studia doktoranckie):
      1. rekrutacja, przeniesienie, wznowienie studiów,
      2. skreślenie z listy studentów,
      3. zwolnienie z opłat za studia,
      4. sprawy stypendialne,
      5. decyzje związane z tytułami zawodowymi.
    6. Rozstrzygnięcia związane z przebiegiem kształcenia.
    7. Rozwiązywanie zadań praktycznych.
  • Zajęcia prowadzi Piotr Szumliński – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych. Od ponad 10 lat zajmuje się także prowadzeniem szkoleń dla uczelni w zakresie spraw związanych z szeroko rozumianym procesem kształceniem i organizacją studiów wyższych.

• Lokalizacja szkolenie on-line
    Termin 18/11/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- laptop/tablet/telefon komórkowy
    - stabilne łącze internetowe