Stypendia i zapomogi w roku akademickim 2021/22

• UWAGA: W trakcie szkolenia będą omawiane najnowsze zmiany w zakresie przyznawania świadczeń stypendialnych dla studentów i doktorantów oraz ogólne  zasady stosowania przepisów w tym zakresie.
    W związku z planowanymi zmianami  regulacji prawnych program szkolenia będzie na bieżąco aktualizowany.

1. Regulacje prawne z uwzględnieniem najnowszych zmian.
    2. Ogólne zasady przyznawania świadczeń, w tym:
      1. okres przysługiwania świadczeń – „czyli jak liczyć” 6 lat? Najnowsze orzecznictwo. (W związku z projektem Ministerstwa Zdrowia najprawdopodobniej nastąpi zmiana przepisów w tym zakresie),
      2. ograniczenie pobierania świadczeń na jednym kierunku.
    3. Poszczególne świadczenia i kryteria ich przydzielania:
      1. stypendium rektora – jak nie przekroczyć 10%?,
      2. stypendium dla osób niepełnosprawnych,
      3. stypendium socjalne w zwiększonej wysokości,
      4. zapomoga.
    4. Stypendium socjalne i zasady wyliczania dochodu w rodzinie studenta i doktoranta:
      1. problem zaświadczeń z „MOPS” – dokumentowanie źródeł utrzymania rodziny,
      2. ogólne zasady wyliczania dochodu,
      3. dochody z alimentów,
      4. dochody z gospodarstwa rolnego z uwzględnieniem przepisów dotyczących dzierżawy,
      5. dochody ze stypendiów,
      6. dochód utracony i uzyskany
    5. Konsultacje indywidualne.
  • Zajęcia prowadzi r. pr. Piotr Szumliński – radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik UJ. Posiada praktyczną wiedzę prawniczą oraz doświadczenie w zakresie funkcjonowania szkół wyższych, tworzenia wewnętrznych aktów normatywnych uczelni. Ekspert z zakresu stosowania przepisów Kodeksu Postępowania Administracyjnego w indywidualnych sprawach studenckich, problematyki opłat za studia, przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów i doktorantów oraz postępowań awansowych. Od ponad 10 lat zajmuje się także prowadzeniem szkoleń dla uczelni w zakresie spraw związanych z szeroko rozumianym procesem kształceniem i organizacją studiów wyższych.

Termin 17/09/2021 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,
    - merytoryczne szkolenie,,

• Link do rejestracji na szkolenie online