Warunki prowadzenia studiów i programy studiów w świetle ostatnich zmian

1. Podstawy prawne w zakresie prowadzenia studiów i ewaluacji jakości kształcenia:
      1. wiadomości wstępne,
      2. podstawowe definicje, kierunki, poziomy i profile studiów,
      3. nowe definicje, terminy i pojęcia w obszarze prowadzenia studiów,
      4. rodzaje studiów i zasady ich organizacji,
      5. organy uczelni uprawnione i ich kompetencje w obszarze kształcenia,
      6. prowadzenie studiów wspólnych,
      7. warunki tworzenia i funkcjonowania filii.
    2. Pozwolenie na utworzenie studiów:
      1.    elementy wniosku,
      2. procedura i terminy występowania z wnioskiem,
      3. przesłanki odmowy wydania pozwolenia na utworzenie studiów,
      4. cofniecie pozwolenia na utworzenie studiów,
    3. Prowadzenie kształcenia na studiach:
      1. warunki i wymagania jakie muszą spełniać programy studiów,
      2. program studiów a kryteria oceny programowej,
      3. wymagania dotyczące prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
    4. Ewaluacja jakości kształcenia przez Polską Komisję Akredytacyjną:
      1. zasady przeprowadzania ewaluacji jakości kształcenia na studiach,
      2. postępowanie oceniające, raport samooceny uczelni, ramowy plan wizytacji, raport zespołu oceniającego,
      3. typy ocen PKA,
      4. szczegółowe kryteria i standardy oraz tryb i procedura przeprowadzania oceny programowej,
      5. szczegółowe kryteria i standardy oraz tryb i procedura przeprowadzania oceny kompleksowej,
      6. certyfikaty i akredytacje krajowych lub międzynarodowych podmiotów dokonujących ocen jakości kształcenia.
    5. Bazy danych Zintegrowanego Systemu Informacji o Szkolnictwie Wyższym „POL-on”:
      1. zakres raportowanych danych do Systemu „POL-on”,
      2. znaczenie przetwarzania danych w Systemie,
      3. odpowiedzialność prawna i sankcje administracyjne i konsekwencje finansowe  za nierzetelność i nieterminowość w aktualizowaniu danych systemu.
  • Grażyna Maszniew - absolwentka Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych i Administracji Państwowej  Uniwersytetu Śląskiego, od 20 lat pracuje na Politechnice Śląskiej w dziale spraw studenckich i kształcenia. Od 15 lat pełni funkcję kierownika działu a obecnie po zmianach strukturalnych  Centrum Obsługi Studiów obejmującego wszystkie sekcje obsługi studentów i doktorantów w tym  Biura Obsługi Studentów.

Od początku uczestniczy w tworzeniu dokumentacji i systemu zapewnienia jakości kształcenia na Politechnice Śląskiej, jest członkiem rady jakości kształcenia na uczelni oraz uczelnianym audytorem jakości kształcenia.

Termin 27/05/2022 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- laptop/tablet/telefon komórkowy
    - stabilne łącze internetowe

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej