Profilaktyka stresu i wypalenia zawodowego w sytuacjach zawodowych. Szkolenie Premium dla kierowników zespołów. CEM

• Profilaktyka stresu i wypalenia zawodowego jest jednym z jedenastu szkoleń menedżerskich stanowiących cykl Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM).

Szkolenie rozpoczyna się około godziny 17.00 w dniu 11 września i kończy około 13:30 w dniu 13 września.
    (SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM uczestnicy otrzymają wraz z potwierdzeniem organizacji szkolenia)

Celem szkolenia jest rozwijanie umiejętności z zakresu efektywnego radzenia sobie z sytuacjami stresowymi w pracy zawodowej oraz zapobiegania wypaleniu zawodowemu u siebie i podwładnych.

DZIEŃ I (11 września 2022 r.)

15:00 – zakwaterowanie,
    16:00 – obiad
    17:00 – powitanie uczestników szkolenia, pierwsza część szkolenia – obecność obowiązkowa,
    19:00 – kolacja

DZIEŃ II i III (12-13 września 2022 r.)

1. Anatomia stresu – im więcej wiem, tym sprawniej działam i efektywniej realizuję swoje zadania pod presją towarzyszącego mi stresu:
      1. teoria stresu,
      2. stres mobilizujący i zaburzający,
      3. symptomy ostrzegawcze stresu.
    2. Sytuacje stresogenne w pracy kierownika:
      1. autodiagnoza własnego stylu radzenia sobie ze stresem,
      2. uświadomienie sobie czynników ryzyka,
      3. identyfikacja 10 najczęściej występujących stresorów w pracy kierownika,
      4. konsekwencje krótkotrwałego i długotrwałego doświadczenia stresu,
      5. ocena własnej sytuacji w kontekście zagrożeń i zasobów w walce ze stresem.
    3. Techniki relaksacyjne obniżające stan napięcia wewnętrznego:
      1. konstruktywne i niekonstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem: reakcje ucieczkowe, uspokajanie się, rozwiązywanie sytuacji trudnych oraz profilaktyka,
      2. przećwiczenie efektywnych technik i działań zaradczych na trzech poziomach funkcjonowania człowieka: ciała, emocji oraz myśli (wizualizacje, relaksacje, techniki oddechowe, metoda błyskawiczna oparta na Treningu Jacobsona, praca z przekonaniami ograniczającymi, technika behawioralno-poznawcza),
      3. omówienie refleksji związanych z poszczególnymi ćwiczeniami.
    4. Profilaktyka wypalenia zawodowego u siebie i podwładnych:
      1. etapy wypalenia zawodowego,
      2. jak rozpoznać wypalenie zawodowe u pracownika?
      3. zapobieganie wypaleniu zawodowemu u siebie i podwładnych.
    5. Rozwiązywanie konfliktów w zespołach pracowniczych jako działanie zapobiegające wypaleniu zawodowemu u podwładnych:
      1. style reakcji w sytuacjach konfliktowych,
      2. procedura rozwiązywania konfliktu w zespole.
    6. Podsumowanie szkolenia:
      1. jak współpracować z podwładnymi, aby nie podwyższać poziomu ich stresu i zapobiegać wypaleniu zawodowemu?
      2. zaplanowanie wykorzystania nowo nabytych umiejętności w celu przeciwdziałania rutynowości i profilaktyki wypalenia zawodowego,
      3. dekalog radzenia sobie ze stresem i wzbudzania motywacji wewnętrznej.
  • Zajęcia prowadzi Beata Janiczek-Krotowska – psycholog i certyfikowany trener. Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Poza specjalizacją trenerską ukończyła moduły specjalizacyjne z zakresu psychologii klinicznej, psychoterapii zaburzeń nerwicowych, psychoterapii uzależnień, psychopatologii oraz postępowania z pacjentem chorym psychicznie. Odbyła również staże w warszawskich szpitalach na oddziałach psychiatrycznych. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

• Lokalizacja Gdańsk, ul. Piastowska 1
    Termin 11/09/2022 – 13/09/2022 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Ostatnie wolne miejsca!

Szkolenie obędzie się w malowniczo położonym Hotelu Oliwskim w Gdańsku

- indywidualne konsultacje z Trenerem,
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - dwa noclegi (2 doby, tj. 11-13.09.) w komfortowych pokojach (zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych ze śniadaniem),
    - zwiedzanie Starej Oliwy z przewodnikiem.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi: 1800 zł.

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, wyżywienie w czasie szkolenia (obiady, kolacje, serwis kawowy) oraz konsultacje z Trenerem.

*szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Link do rejestracji na szkolenie

• Wypełnienie Formularza rejestracyjnego jest równoznaczne ze zgłoszeniem i akceptacją Regulaminu.
    • Najpóźniej na 14 dni przed szkoleniem otrzymają Państwo potwierdzenie organizacji szkolenia na adres e-mail podany w formularzu.