Etyczne wywieranie wpływu i obrona przed manipulacją w sytuacjach zawodowych

1. Czym jest manipulacja i wywieranie wpływu?
      1. kiedy mamy do czynienia z manipulacją, a kiedy z wywieraniem wpływu ze strony współpracowników i studentów?
      2. czy manipulacja jest skuteczna?
      3. konsekwencje zachowań manipulacyjnych i wywierania wpływu w sytuacjach zawodowych.
    2. Rozpoznawanie technik wywierania wpływu Roberta Cialdiniego i radzenie sobie z nimi:
      1. wzajemność,
      2. zaangażowanie i konsekwencja,
      3. społeczny dowód słuszności,
      4. lubienie i sympatia,
      5. autorytet,
      6. niedostępność.
    3. Jak bronić się przed zachowaniami manipulacyjnymi?:
      1. rozpoznawanie manipulacji w sytuacjach zawodowych,
      2. mechanizmy psychologiczne stanowiące podstawę obrony przed zachowaniami manipulacyjnymi,
      3. świadomość swojego terytorium psychologicznego jako podstawa obrony przed manipulacją,
      4. jak zareagować w trudnych sytuacjach w zależności od rodzaju manipulacji – opracowanie strategii zaradczych,
      5. jak obronić swoje granice, kiedy rozmówca wywiera presję?,
      6. autoprezentacja i mowa ciała wzmacniająca techniki antymanipulacyjne.
    4. Podsumowanie szkolenia:
      1. kluczowe zasady obrony przed manipulacją,
      2. najczęściej popełniane błędy i ich konsekwencje.

Celem szkolenia jest zdobycie zaawansowanej wiedzy i rozwijanie konkretnych umiejętności z zakresu etycznego wywierania wpływu i obrony przed manipulacją w sytuacjach zawodowych.

• Szkolenie prowadzi Beata Janiczek-Krotowska – psycholog, trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i interpersonalnych dla kadry zarządzającej, certyfikowany konsultant kryzysowy, certyfikowany coach (International Coach ICC). Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community.
    Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu punktowych oraz systemowych szkoleń dla kadry zarządzającej uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
    Specjalizuje się w konsultacjach kryzysowych i szkoleniach menedżerskich z zakresu budowania autorytetu kierownika, motywowania pozafinansowego, delegowania zadań, odpowiedzialności i uprawnień, przywództwa w organizacji, prowadzenia zebrań i wystąpień publicznych, przeciwdziałania manipulacji i mobbingowi w środowisku akademickim.
    W swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie psychologii i organizacji.

Termin 14/11/2022 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- laptop/tablet/telefon komórkowy
    - stabilne łącze internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej

• Warunki uczestnictwa

• Prosimy o wypełnienie Formularza rejestracyjnego.
    • Wypełnienie formularza rejestracyjnego jest równoznaczne ze zgłoszeniem i akceptacją Regulaminu.