Zarządzanie zespołem rozproszonym – wyzwanie dla kadry kierowniczej

1. Specyfika zespołu rozproszonego:
      1. wyzwania w zarządzaniu zespołem rozproszonym i strategie ich ograniczania,
      2. potrzeby pracowników w trybie home office,
      3. jak pandemia wpływa na zaangażowanie pracowników.
    2. Zawieranie kontraktu na efektywną pracę zdalną z członkami zespołu rozproszonego:
      1. kluczowe zasady pracy zdalnej, które powinien wprowadzić kierownik w zespole rozproszonym,
      2. budowanie nastawienia na efektywność a nie czas pracy wytyczony stałym godzinami,
      3. etapy spotkania online wprowadzającego kontrakt z zespołem rozproszonym,
      4. słowa kluczowe i zwroty zakazane.
    3. Zaprojektowanie nowych procesów przepływu komunikacji wewnątrz zespołu:
      1. efektywna komunikacja w zespole w formie zdalnej,
      2. praktyczne wskazówki jak prowadzić z pracownikami efektywne spotkania i rozmowy online,
      3. Wytworzenie nawyku zbierania feedbacku związanego z przepływem informacji w zespole.
    4. Skuteczne motywowanie i wspieranie pracowników w zespole rozproszonym:
      1. dobre praktyki w delegowaniu zadań podnoszące motywację,
      2. rytuały utrzymujące relacje w zespole,
      3. wspieranie i motywująca komunikacja w trybie pracy zdalnej.
    5. Podsumowanie szkolenia:
      1. 7 głównych zasad efektywnego zarządzania zespołem rozproszonym,
      2. panel pytań i odpowiedzi.

Celem szkolenia jest rozwijanie konkretnych umiejętności zarządzania zespołem rozproszonym. Szczególna uwaga poświęcona zostanie:

• omówieniu w jaki sposób wprowadzać kontrakt na efektywną pracę zdalną z zespołem rozproszonym,
    • określeniu nowych procesów przepływu informacji,
    • skutecznemu motywowaniu zespołu pracującemu w trybie home office,
    • wprowadzeniu dobrych i sprawdzonych praktyk w zarządzaniu zespołem rozporoszonym.

Adresaci:

• Kadra kierownicza.
    • Liderzy zespołów.
  • Szkolenie prowadzi Beata Janiczek-Krotowska –  psycholog, trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i interpersonalnych dla kadry zarządzającej, certyfikowany konsultant kryzysowy, certyfikowany coach (International Coach ICC). Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community.

Posiada ponad 17-letnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu punktowych oraz systemowych szkoleń dla kadry zarządzającej uczelni m.in. Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjalizuje się w konsultacjach kryzysowych i szkoleniach menedżerskich z zakresu budowania autorytetu kierownika, motywowania pozafinansowego, delegowania zadań, odpowiedzialności i uprawnień, przywództwa w organizacji, prowadzenia zebrań i wystąpień publicznych, przeciwdziałania manipulacji i mobbingowi w środowisku akademickim.

W swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę i doświadczenie w dziedzinie psychologii i organizacji.

Termin 10/02/2023 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,
    - merytoryczne szkolenie,,

• Warunki uczestnictwa