Komunikacja ze studentem w kryzysie psychicznym uwzględniająca skutki izolacji pandemicznej

1. Specyfika funkcjonowania człowieka na początku wczesnej dorosłości.
      1. z czym mierzy się student na początku dorosłości – charakterystyka.
    2. Charakterystyka trudności studenta w kryzysie psychicznym:
      1. czym jest kryzys psychiczny?
      2. rodzaje i źródła kryzysów psychicznych u studentów,
      3. cechy osobowości sprzyjające przeżywaniu kryzysów psychicznych,
      4. najczęstsze objawy kryzysów psychicznych u studentów,
      5. etapy kryzysu psychicznego.
    3. Wsparcie i praca ze studentem w kryzysie psychicznym:
      1. jak rozmawiać ze studentem w kryzysie psychicznym,
      2. zasady współpracy ze studentem w kryzysie,
      3. reakcja empatyczna,
      4. struktura rozmowy ze studentem,
      5. słowa kluczowe, sformułowania i reakcje, których należy unikać, dostosowanie mowy ciała,
      6. praca ze studentem w kryzysie psychicznym – ograniczenia i możliwości studenta,
      7. budowanie atmosfery opartej na tolerancji, otwartości, bezpieczeństwie i zaufaniu.
    4. Sposoby radzenia sobie z sytuacjami trudnymi ze studentami w kryzysie:
      1. technika dialogu wyciszającego i domykającego trudne emocje studenta,
      2. analiza najczęściej pojawiających się błędów w reagowaniu na silne emocje studenta,
      3. procedura spisywania notatki służbowej w kontakcie ze studentem w ostrym kryzysie psychicznym.
    5. Podsumowanie szkolenia:
      1. zebranie kluczowych zasad wspierania i pracy ze studentami w kryzysie psychicznym,
      2. panel pytań i odpowiedzi.
  • Zajęcia prowadzi Karolina Szot – psycholog kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat nr 408), terapeuta systemowy – szkolenie przy WTTS. Ukończyła podyplomowe studia z psychologii klinicznej, szereg kursów w zakresie terapii psychologicznej ze spektrum zaburzeń lękowych, depresyjnych, par i uzależnień. Rozwija warsztat terapeutyczny i szkoleniowy, aby odpowiadał na konkretne problemy, dlatego łączy elementy różnych nurtów szczególnie terapii behawioralnych, poznawczych w tym Racjonalnej Terapii Zachowania, Dialektyczno-Behawioralnej Terapii zaburzenia borderline, Terapii Akceptacji i Zaangażowania oraz terapii systemowych. Obecnie w trakcie szkolenia certyfikacyjnego w terapii schematów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej należącego do European Association for Cognitive and Behavioural Therapies (EABCT) i Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem. W nurcie poznawczo-behawioralnym specjalizuje się w zaburzeniach nastroju, zaburzeniach odżywiania oraz zaburzeniach lękowych i depresyjnych. Swoją pracę poddaje stałej superwizji. Pracuje zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Terapeuty Poznawczo-Behawioralnego. Do diagnozy zaburzeń klinicznych w tym zaburzeń osobowości, stosuje testy SCID I i SCID II wg klasyfikacji chorób psychicznych. Od wielu lat prowadzi szkolenia w placówkach medycznych, opiekuńczych, oświatowych i mundurowych z zakresu szeroko rozumianego stresu, wypalenia zawodowego, RTZ, obsługi trudnego klienta, profilaktyki zdrowia psychicznego, cyberprzemocy i wielu innych. Prelegentka konferencji z zakresu zdrowia psychicznego i przemocy domowej.

Termin 23/08/2022 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Cena promocyjna 450 zł netto obowiązuje tylko w miesiącu sierpniu.

- laptop/tablet/telefon komórkowy
    - stabilne łącze internetowe

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej

• Warunki uczestnictwa

• Prosimy o wypełnienie Formularza rejestracyjnego.
    • Wypełnienie formularza jest równoznaczne ze zgłoszeniem i akceptacją Regulaminu.