Student z niepełnosprawnością – optymalizacja procesu kształcenia i budowanie długofalowej strategii działania uczelni wobec wymogów prawnych i barier procesu kształcenia

• PROGRAM

1. Podstawy prawne warunkujące obecność studentów z niepełnosprawnościami w środowisku akademickim.
    2. Obowiązki uczelni wyższych wynikające z ustawy o dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
    3. Rodzaje niepełnosprawności i wynikające z nich bariery w procesie kształcenia.
    4. Tworzenie długofalowej strategii uczelni w zakresie modelu pracy ze studentami z niepełnosprawnościami:
      1. zgodnie z 7 zasadami wsparcia edukacyjnego studentów z niepełnosprawnościami według KRASP,
      2. na podstawie wyników kontroli NIK z 2018r. „Realizacja przez uczelnie akademickie i zawodowe obowiązku stworzenia niepełnosprawnym studentom i doktorantom warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia i badaniach naukowych.
    5. Dobre praktyki w zakresie w wyrównywania szans edukacyjnych oraz w dostępie do kształcenia w szkołach wyższych:
      1. zgodnie z Katalogiem Dobrych Praktyk opracowanym przez Komisję ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych przy KRASP,
      2. w oparciu o rozwiązania stosowane na polskich uczelniach.
  • Zajęcia prowadzi Jolanta Anna Urbańska – pedagog, trener od 8 lat prowadzący szkolenia i warsztaty z zakresu profesjonalnej obsługi klienta niepełnosprawnego. Na co dzień pracuje jako koordynator projektów dedykowanych osobom niepełnosprawnym oraz konsultant merytoryczny w procesie opracowania standardów kształtowania miejskiej przestrzeni publicznej pod kątem potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Posiada doświadczenie w edukacji wszystkich grup wiekowych począwszy od dzieci poprzez młodzież, po osoby dorosłe. Jako szkoleniowiec współpracowała z klientami biznesowymi, urzędami, uczelniami wyższymi oraz organizacjami pozarządowymi, budując program szkoleniowo – warsztatowy w oparciu o realną perspektywę funkcjonowania osoby z niepełnosprawnością, którą jest od urodzenia.

Termin 25/08/2022 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Cena promocyjna 450 zł netto obowiązuje tylko w miesiącu sierpniu.

- stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,

• Warunki uczestnictwa

• Prosimy o wypełnienie Formularza rejestracyjnego.
    • Wypełnienie formularza rejestracyjnego. jest równoznaczne ze zgłoszeniem i akceptacją Regulaminu.