Budowanie asertywnej postawy w dziekanacie i sekretariacie uczelni

• CEL SZKOLENIA

Szkolenie ma na celu nabycie umiejętności asertywnej odmowy, opinii, prośby i postawy. Nabycie postawy asertywnej w pracy z klientem roszczeniowym. Poznanie technik stosowanych w asertywności. Przekazanie podstawowej wiedzy na temat postawy asertywnej. Analiza zachowań trudnego klienta w kontekście postawy asertywnej. Poznanie technik wzmacniających zachowanie asertywne.

1. Czym jest a czym nie jest asertywność w sytuacjach m.in. zawodowych:
      1. asertywność – podstawowe pojęcia,
      2. komunikat typu „Ja”,
      3. schemat asertywnej odmowy.
    2. Sztuka zarządzania rozmową:
      1. asertywność a agresja,

2. wskazanie na zachowania agresywne, bierne i asertywne w relacji pracownik uczelni -klient,

3. techniki asertywności.

3. Budowanie asertywnej postawy w dziekanacie i sekretariacie:
      1. asertywność w pracy z klientem – najważniejsze elementy,

2. techniki asertywności wykorzystywane w pracy z trudnym klientem,

3. techniki radzenia sobie z presją i manipulacją klienta,

4. asertywne odmawianie współpracownikom,

5. reagowanie na różne formy krytyki,

6. zapobieganie trudnym sytuacjom, czyli sposoby sprawnej obsługi głównych typów klientów/studentów.

4. Podsumowanie szkolenia i konsultacje indywidualne z Trenerem.

ADRESACI:
    Szkolenie adresowane przede wszystkim do pracowników administracji uczelni wyższych, którzy na co dzień pracują z trudnym, roszczeniowym klientem oraz dla wszystkich pozostałych osób, które chcą wzmocnić swoją postawę asertywną.

Metody pracy – mini wykład, dyskusje,  opisy przypadków, ćwiczenia oparte na własnym doświadczeniu – indywidualne.

• Zajęcia prowadzi Karolina Szot – psycholog kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (certyfikat nr 408), terapeuta systemowy – szkolenie przy WTTS. Ukończyła podyplomowe studia z psychologii klinicznej, szereg kursów w zakresie terapii psychologicznej ze spektrum zaburzeń lękowych, depresyjnych, par i uzależnień. Rozwija warsztat terapeutyczny i szkoleniowy, aby odpowiadał na konkretne problemy, dlatego łączy elementy różnych nurtów szczególnie terapii behawioralnych, poznawczych w tym Racjonalnej Terapii Zachowania, Dialektyczno-Behawioralnej Terapii zaburzenia borderline, Terapii Akceptacji i Zaangażowania oraz terapii systemowych. Obecnie w trakcie szkolenia certyfikacyjnego w terapii schematów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej należącego do European Association for Cognitive and Behavioural Therapies (EABCT) i Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem. W nurcie poznawczo-behawioralnym specjalizuje się w zaburzeniach nastroju, zaburzeniach odżywiania oraz zaburzeniach lękowych i depresyjnych. Swoją pracę poddaje stałej superwizji. Pracuje zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Terapeuty Poznawczo-Behawioralnego. Do diagnozy zaburzeń klinicznych w tym zaburzeń osobowości, stosuje testy SCID I i SCID II wg klasyfikacji chorób psychicznych. Od wielu lat prowadzi szkolenia w placówkach medycznych, opiekuńczych, oświatowych i mundurowych z zakresu szeroko rozumianego stresu, wypalenia zawodowego, RTZ, obsługi trudnego klienta, profilaktyki zdrowia psychicznego, cyberprzemocy i wielu innych. Prelegentka konferencji z zakresu zdrowia psychicznego i przemocy domowej.

Termin 26/08/2022 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Cena promocyjna 450 zł netto obowiązuje tylko w miesiącu sierpniu.

- laptop/tablet/telefon komórkowy
    - stabilne łącze internetowe

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej

• Warunki uczestnictwa:

• Prosimy o wypełnienie Formularza rejestracyjnego.
    • Wypełnienie formularza rejestracyjnego jest równoznaczne ze zgłoszeniem i akceptacją Regulaminu.