Legalizacja pobytu cudzoziemców w przypadku studentów oraz pracowników naukowych

1. Cudzoziemcy w Polsce – wprowadzenie:
      1. podstawy wjazdu i pobytu,
      2. podstawy prawne legalizacji pobytu,
      3. definicje.
    2. Wizy:
      1. uzyskanie wizy,
      2. przedłużenie wizy,
      3. ruch bezwizowy.
    3. Zezwolenie na pobyt czasowy na terytorium RP:
      1. ogólne warunki udzielenia zezwolenia:
        • podstawy udzielenia zezwolenia,
        • formularz wniosku,
        • braki formalne wniosku,
        • terminy,
      2. rodzaje decyzji,
      3. odwołanie od decyzji,
      4. karta pobytu.
    4. Zezwolenie na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach:
      1. warunki udzielenie zezwolenia (konieczne do spełnienia przez studenta oraz przez jednostkę prowadzącą studia),
      2. okresy, na które udziela się zezwolenia,
      3. odmowa wszczęcia postępowania,
      4. odmowa udzielenia zezwolenia,
      5. cofnięcie zezwolenia,
      6. mobilność studenta.
    5. Zezwolenia na pobyt czasowy i pracę:
      1. warunki udzielenia zezwolenia,
      2. odmowa wszczęcia postępowania,
      3. odmowa udzielenia zezwolenia,
      4. cofnięcie zezwolenia.
    6. Zezwolenie na pobyt czasowy w celu prowadzenia badań naukowych oraz mobilność krótkoterminowa i długoterminowa naukowca:
      1. warunki udzielenia zezwolenia w celu prowadzenia badań naukowych (konieczne do spełnienia przez naukowca oraz przez jednostkę przyjmującą),
      2. warunki udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy w celu mobilności krótkoterminowej,
      3. warunki udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy w celu mobilności długoterminowej,
      4. okresy, na które udziela się zezwolenia,
      5. odmowa wszczęcia postępowania,
      6. odmowa udzielenia zezwolenia,
      7. cofnięcie zezwolenia.
    7. Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE:
      1. warunki udzielenia zezwolenia,
      2. okres udzielenia zezwolenia.
    8. Wjazd i pobyt na terytorium RP obywateli państw członkowskich UE:
      1. pobyt krótkoterminowy,
      2. rejestracja pobytu.
    9. Podsumowanie.
  • Zajęcia prowadzi Joanna Oleszkowicz – od 16 lat zajmuje się tematyką dotyczącą legalizacji pobytu oraz udzielania cudzoziemcom ochrony międzynarodowej. Posiada doświadczenie zarówno w pracy w charakterze pełnomocnika cudzoziemców w sprawach legalizacyjnych, jak i w pracy w administracji publicznej (w l. 2013-2020 Urząd do Spraw Cudzoziemców, a od 2020 r. Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu), gdzie zajmuje się prowadzeniem postępowań o udzielenie zezwoleń na pobyt na terenie RP. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa o cudzoziemcach oraz postępowania administracyjnego (szkolenia dla m. in. SG, Policji, pracowników socjalnych, nauczycieli, pracowników urzędów wojewódzkich, studentów i wykładowców).

Termin 17/10/2022 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne połączenie internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,

• Warunki uczestnictwa

• Proszę o wypełnienie Formularza rejestracyjnego.
    • Wypełnienie formualrza jest równoznaczne ze zgłoszeniem i akceptacją Regulaminu.