Odpowiedzialność dyscyplinarna studentów w świetle ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

1. Założenia dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej studentów.
    2. Przesłanki odpowiedzialności dyscyplinarnej.
    3. Źródła informacji o podejrzeniu popełniania przewinienia dyscyplinarnego.
    4. Odpowiedzialność dyscyplinarna a odpowiedzialność karna.
    5. Organy dyscyplinarne i ich rola na poszczególnych etapach postępowania.
    6. Przebieg postępowania przed rzecznikiem dyscyplinarnym.
    7. Przebieg postępowania przed komisją dyscyplinarną I instancji.
    8. Przebieg postępowania przed komisją dyscyplinarną II instancji.
    9. Kary dyscyplinarne i ich wykonywanie.
    10. Warsztaty – symulacja przebiegu postępowania dyscyplinarnego.
  • Zajęcia prowadzi Radca prawny, doktor nauk prawnych; adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych w zakresie prawa karnego, administracyjnego, postępowań dyscyplinarnych, prawa organizacji pozarządowych. Specjalista w zakresie postępowań dyscyplinarnych z wieloletnim doświadczeniem w zakresie występowania w postępowaniu dyscyplinarnym w charakterze organu oraz pełnomocnika strony. Członek Komisji Dyscyplinarnej przy Ministrze Edukacji i Nauki.

Termin 28/10/2022 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne łącze internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej

• Warunki uczestnictwa

• Prosimy o wypełnienie Formularza rejestracyjnego.
    • Wypełnienie formularza rejestracyjnego jest równoznaczne ze zgłoszeniem i akceptacją Regulaminu.