Postępowanie ws. nadania stopnia doktora i przewody doktorskie. Procedura nadawania stopnia naukowego doktora z uwzględnieniem nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce krok po kroku

1. Akty prawne regulujące czynności z wiązane z przeprowadzeniem postępowania ws. nadania stopnia doktora i przewodu doktorskiego po wejściu w życie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce („ustawy 2.0”) z uwzględnieniem najnowszych zmian.
    2. Przeprowadzanie czynności w przewodzie doktorskim po wejściu w życie ustawy 2.0 i jej zmian – analiza procedury:
      1. czynności dokonywane w przewodzie doktorskim – co się zmieniło?
      2. egzaminy doktorskie,
      3. obrona rozprawy doktorskiej.
    3. Przeprowadzanie czynności w postępowaniu ws. nadania stopnia doktora z uwzględnieniem najnowszych zmian ustawy 2.0:
      1. wszczęcie i przeprowadzenie postępowania ws. nadania stopnia doktora przez uczestników studiów doktoranckich – procedura,
      2. wszczęcie i przeprowadzenie postępowania ws. nadania stopnia doktora przez doktorantów szkół doktorskich – procedura,
      3. wszczęcie i przeprowadzenie postępowania ws. nadania stopnia doktora w trybie eksternistycznym – procedura,
      4. warunki dopuszczenia do obrony rozprawy doktorskiej,
      5. rola aktów wewnętrznych uczelni.
    4. Przeprowadzenie postępowania ws. nadania stopnia doktora lub przewodu doktorskiego w ramach umowy międzynarodowej:
      1. realizacja postępowania ws. nadania stopnia doktora / przewodu doktorskiego w ramach umowy międzynarodowej,
      2. przyjęcie rozprawy i powołanie komisji w ramach umowy międzynarodowej,
      3. organizacja obrony w ramach umowy międzynarodowej,
      4. nadanie stopnia (stopni) doktora w ramach umowy międzynarodowej,
      5. wystawianie dyplomu w ramach umowy międzynarodowej.
    5. Podsumowanie i dyskusja.

• Zajęcia prowadzi Michał Morski – absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (specjalizacja stosunki międzynarodowe). Od 2008 r. do 2021 r. pracował na Uniwersytecie Warszawskim, najpierw w Ośrodku Studiów Amerykańskich, a od 2009 r. w administracji centralnej UW – w Biurze ds. Studiów Doktoranckich i Kształcenia Podyplomowego. W 2016 r. ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie Zarządzanie Szkołą Wyższą na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuje w Dziale Obsługi Doktorantów w Politechnice Warszawskiej

Termin 09/02/2023 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stałe łącze internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,
    - merytoryczne szkolenie,,

• Warunki uczestnictwa

• Prosimy o wypełnienie Formularza rejestracyjnego.
    • Wypełnienie formularza rejestracyjnego jest równoznaczne ze zgłoszeniem i akceptacją Regulaminu.