PROGRAM SZKOLENIA
Tematyka szkolenia dotyczy etapów przygotowania artykułu naukowego oraz procesu publikacji w międzynarodowych, uznanych czasopismach naukowych. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z procesem publikacyjnym, począwszy od przygotowania manuskryptu, przez wybór czasopisma (uwzględniając różnorodne kryteria, wskaźniki bibliometryczne), zgłaszanie publikacji do czasopisma, proces recenzji, do publikacji i promowania artykułu. Podczas szkolenia uczestnik zapozna się z elementami publikowania w czasopiśmie naukowym od strony praktycznej i z różnych perspektyw – nie tylko autora, ale i edytora oraz recenzenta.
Głównym celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i nabycie umiejętności optymalnego wyboru czasopism naukowych, co w konsekwencji ma prowadzić do wzrostu częstości publikowania w prestiżowych, międzynarodowych periodykach. Tematyka spotkania będzie się koncentrować na publikowaniu w prestiżowych czasopismach z uwzględnieniem perspektywy autora publikacji, z elementami decyzji podejmowanych przez recenzenta oraz edytora/redaktora czasopisma.
Zajęcia prowadzi dr hab. inż. Arkadiusz Piwowar, prof. UEW, jest autorem i współautorem ponad 170 publikacji naukowych i popularno-naukowych, w tym ponad 30 artykułów opublikowanych w kilkunastu czasopismach wyróżnionych na liście Journal Citation Report (JCR). Sumaryczny Impact Factor publikacji Arkadiusza Piwowara przekracza 89, a indeks Hirscha według bazy Scopus wynosi 14 (według WOS wynosi 13). Wyniki prac badawczych Arkadiusza Piwowara zostały zaprezentowane na wielu zagranicznych konferencjach naukowych (m.in. w USA, Australii, Argentynie, Chinach, Malezji).
Wykonał ponad 300 recenzji prac naukowych, z tego ponad 200 dla czasopism posiadających współczynnik wpływu IF (m.in. Science of the Total Environment – Elsevier; Renewable & Sustainable Energy Reviews – Elsevier; Journal of Environmental Management – Elsevier, Energy Research & Social Science – Elsevier; Journal of Rural Studies – Elsevier; Land Use Policy – Elsevier; Environment, Development and Sustainability – Springer; Ecology and Environment ‒ Springer; Energy & Environment ‒ SAGE). Arkadiusz Piwowar jest członkiem zespołów edytorskich kilku czasopism naukowych (m.in. Frontiers in Energy Research, PLOS ONE; Acta Scientiarum Polonorum. Oeconomia, PeerJ). Autor i recenzent monografii naukowych, członek komisji doktorskich i habilitacyjnych, w tym recenzent w postępowaniach awansowych (doktorskich, habilitacyjnych).
Aktualnie jest kierownikiem dwóch grantów przyznanych przez Narodowe Centrum Nauki (OPUS) oraz wykonawcą w zewnętrznym grancie (OPUS). Był także kierownikiem grantu z konkursu SONATA (zakończony w 2021 r.). Jest członkiem Komitetu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2020-2023.
Arkadiusz Piwowar jest ekspertem oceniającym wnioski dla Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności; Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i wielu innych instytucji. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Lokalizacja | szkolenie online |
---|---|
Termin | 11/05/2023 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas |
Sprzęt niezbędny do wzięcia udziału w szkoleniu:
- laptop/tablet/telefon komórkowy,
- stabilne łącze internetowe.
Gwarantujemy:
- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej
- merytoryczne szkolenie,
- możliwość zadawania pytań w czasie zajęć za pośrednictwem chatu lub połączenia video,
- pełne wsparcie techniczne, w tym pomoc zdalną przy konfiguracji urządzenia, na którym będą Państwo uczestniczyć w szkoleniu online.
Warunki uczestnictwa
Warunki techniczne dla szkoleń online