Jak zrozumieć potrzeby Europy czyli skuteczne aplikowanie o projekty międzynarodowe na przykładzie programu Horyzont Europa. Szkolenie dla kadry naukowej i wspierającej naukowców

1. Jak zrozumieć program Horyzont Europa jako instrument polityczny Unii Europejskiej.
    2. Z jakich programów warto skorzystać – przegląd możliwości udział w programie Horyzont (struktura, lobbing, partnerstwa) – analiza przykładowej dokumentacji projektowej.
    3. Waga nauk społecznych w projektach Horyzont Europa.
    4. Opracowanie skutecznej krótko i długoterminowej strategii pozyskiwania środków z programu Horyzont Europa.
    5. Wpływ uczestnictwa w programie Horyzont na jednostki i ocenę pracowniczą.
    6. Rola eksperta.
    7. Najważniejsze punkty dotyczące przygotowania projektu (zalecany skład konsorcjum, skuteczni partnerzy, słowa kluczowe, warsztaty czytania treści konkursów.
    8. Tworzenie budżetu projektu w tym koszty osobowe, Pakt, tabele budżetowe.
    9. Skuteczne porady na przykładzie dobrych i złych praktyk dotyczących przygotowywania projektów.
  • Szkolenie prowadzi Katarzyna Markiewicz-Śliwa, od 1999 pracownik Politechniki Śląskiej, obecnie Kierowniczka Biura Obsługi Projektów Międzynarodowych w Centrum Zarządzania Projektami tejże Uczelni. Absolwentka Politechniki Śląskiej, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu i École Nationale Supérieure des Mines de Saint- Étienne, stażystka NCBR/Bussines ans Science Poland, uczestniczka licznych szkoleń organizowanych przez krajowe i międzynarodowe organizacje dot. zarządzania projektami, krajowa delegatka COST BESTPRAC – sieć Komisji Europejskiej dla Managerów Badań, grupa robocza prawo i finanse, wieloletnia koordynator Regionalnego obecnie Horyzontalnego Punktu Kontaktowego działającego w ramach sieci KPK w Polsce, manager licznych projektów finansowanych przez Komisję Europejską.

Od 2011 r. uczestniczyła w budowaniu Systemu Zarządzania Projektami Politechniki Śląskiej oraz powstaniu Centrum Zarządzania Projektami pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Andrzeja Karbownika, aby zapewnić:

• skuteczną realizację projektów badawczych, edukacyjnych oraz innych,
    • wprowadzanie dobrych praktyk w procesach zarządzania projektami,
    • standaryzację procedur w zakresie zarządzania projektami.

W latach 2012-2017 uczestniczyła w procesie wdrożenia Zintegrowanego Systemu Informatycznego Uczelni (system ERP) w obszarach ‘zarządzanie projektami’ oraz ‘budżetowanie projektów’. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie oparte na praktycznych działaniach w zakresie zarówno pozyskiwania środków z programów europejskich jaki i ich rozliczania i audytowania na uczelniach, w instytutach, jak i firmach. Obecnie specjalizuje się w:

• aspektach finansowych w programach ramowych UE,
    • krajowych systemach wsparcia udziału w programach międzynarodowych (w tym systemy motywacyjne),
    • ofercie finansowania międzynarodowej działalności badawczej,
    • standardach obsługi, realizacji i zarządzania projektami badawczymi,
    • doskonaleniu metod konstruowania wniosków projektowych,
    • wsparcie i szkolenia kierowników projektów oraz rola administracji Uczelni w tym zakresie.

Wieloletni praktyk w zakresie prowadzenia konsultacji, szkoleń i warsztatów w zakresie pozyskiwania i realizacji grantów międzynarodowych. Cechuje ją zapał do rozwiązywania napotkanych problemów oraz twórcze wyznaczanie i dążenie do wytyczonych celów w zespole.

Termin 26/04/2023 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

- stabilne łącze internetowe.

- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej

• Warunki uczestnictwa

• Prosimy o wypełnienie Formularza rejestracyjnego.
    • Wypełnienie formularza jest równoznaczne ze zgłoszeniem i akceptacją Regulaminu.