PROGRAM SZKOLENIA:
Odbiorcy: Zajęcia skierowane są do wszystkich, którzy chcą rozwijać umiejętność komunikowania się w podejściu Nonviolent Communication (NVC) w codziennym życiu rodzinnym i zawodowym.
Porozumienie Bez Przemocy (NVC) stworzył ponad 40 lat temu Marshall B. Rosenberg – doktor psychologii, były współpracownik Carla Rogersa – twórcy psychologii humanistycznej. Dzisiaj ta niezwykła metoda jest stosowana w 35 krajach świata: w rodzinach, szkołach, biznesie, miejscach największych konfliktów zbrojnych, więzieniach – i wielu innych obszarach.
Opis: Język Porozumienia Bez Przemocy określany jest językiem żyrafy czy językiem serca i zwiększa szanse na tworzenie z innymi kontaktu opartego na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Porozumienie bez Przemocy (NVC) poprzez cztery proste kroki i konkretne wskazówki łagodzi nieporozumienia i ułatwia codzienne rozmowy budując wysoką jakość empatycznych relacji. Zapobiega powstawaniu konfliktów, a jednocześnie bazując na uniwersalnych potrzebach daje większe możliwości i szanse na zaspokajanie potrzeb dziecka, rodzica i pedagoga. NVC bierze pod uwagę potrzeby innych, dając szansę na wygraną wszystkich zainteresowanych. Innymi słowy realizuje strategię wygrany – wygrany poprzez odwoływanie się do podstawowych potrzeb każdego człowieka, niezależnie od jego wieku.
Wychodząc z założenia, że potrzeby wszystkich ludzi są uniwersalne i jednakowo ważne, NVC pozwala budować żywe, autentyczne, bliskie, pełne zrozumienia relacje, uczy, jak brać odpowiedzialność za swoje życie i potrzeby oraz jak pomagać innym w docieraniu do swoich pragnień i możliwości ich konstruktywnego zaspokojenia.
W relacji wykładowca-student, w relacjach ze współpracownikami i studentami NVC może wesprzeć w lepszym zrozumieniu postaw i zachowania innych ludzi. Komunikacja w nurcie NVC, może wpływać pozytywnie na budowanie relacji, sprzyjać konstruktywnemu rozwiązywaniu konfliktów, niwelowaniu wielu napięć i nieporozumień. Każdy kto będzie wzrastać w empatycznym środowisku, które pomaga nazywać i konstruktywnie zaspokajać swoje potrzeby, w przyszłości będzie człowiekiem, który lepiej radzi sobie w sytuacjach trudnych. Przyczyni się to do przeciwdziałania konfliktom i przemocy w życiu zawodowym, osobistym i rodzinnym.
Cel szkolenia: Zdobycie umiejętności niezbędnych do konstruktywnego porozumiewania się w oparciu o NVC.
Korzyści:
Po szkoleniu uczestnicy:
Zajęcia prowadzi Karolina Szot – psycholog, certyfikowany szkoleniowiec/trener, psychoterapeutka systemowa i poznawczo- behawioralna (certyfikat nr 408), obecnie w trakcie poszerzania warsztatu terapeutycznego o techniki terapii psychodynamicznej – ISTDP (intensywna krótkoterminowa psychoterapia psychodynamiczna), specjalista z psychoterapii dzieci i młodzieży, jest to specjalizacja medyczna integrująca wszystkie nurty terapeutyczne i poświadczająca wiedzę z zakresu diagnozy klinicznej dzieci i młodzieży. Od kilkunastu lat pracuje jako terapeuta i diagnosta, w tym osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Prowadzi gabinet psychoterapii i diagnozy psychologicznej w Gdyni. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu diagnozy i terapii poznawczo-behawioralnych, terapii trzeciej fali: DBT, ACT, Terapia Schematu, w tym osób ze spektrum autyzmu, m.in. uzyskała certyfikat uprawniający do wykorzystania ADOS 2 w diagnostyce klinicznej. Ma również doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla profesjonalistów, kadry uczelni wyższych i placówek terapeutyczno-pomocowych.
Lokalizacja | szkolenie online |
---|---|
Termin | 22/05/2023 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas |
Sprzęt niezbędny do wzięcia udziału w szkoleniu:
- laptop/tablet/telefon komórkowy,
- stabilne połączenie internetowe.
Gwarantujemy:
- materiały i Certyfikat w wersji elektronicznej,
- merytoryczne szkolenie,,
- możliwość zadawania pytań w czasie zajęć za pośrednictwem chatu lub połączenia video,
- pełne wsparcie techniczne, w tym pomoc zdalną przy konfiguracji urządzenia, na którym będą Państwo uczestniczyć w szkoleniu online.
Warunki uczestnictwa
Warunki techniczne dla szkoleń online