Prowadzenie efektywnych zebrań i wystąpień publicznych. Szkolenie Premium dla kierowników zespołów. CEM

• Prowadzenie efektywnych zebrań i wystąpień publicznych jest jednym z sześciu szkoleń menedżerskich stanowiących cykl Certyfikatu Efektywnego Menedżera (CEM).

Celem szkolenia jest rozwijanie praktycznych umiejętności profesjonalnego przygotowania i prowadzenia zebrań oraz wystąpień publicznych dostosowanych do określonego celu i grupy odbiorców oraz budujących pozytywny wizerunek działu lub uczelni.

Metody szkoleniowe:
    Szkolenie ma formę warsztatu prowadzonego z użyciem nowoczesnych i sprawdzonych metod szkoleniowych zapewniających najwyższą efektywność rozwijania umiejętności  połączone z analizą mocnych stron wystąpienia i wskazaniem obszarów do rozwoju. Dodatkową korzyścią dla uczestników będą: ćwiczenia wykonywane indywidualnie, w parach i niewielkich grupach zadaniowych, prezentacje oraz analizy case-study.

DZIEŃ I

14:00 – zakwaterowanie, obiad,
    15:00 – powitanie uczestników szkolenia, przedstawienie sylwetki wykładowcy,
    17:00-19:00 – zebranie od Uczestników indywidualnych potrzeb w zakresie szkolenia, pierwsza część szkolenia,
    19:00 – kolacja dla osób zakwaterowanych w hotelu.

DZIEŃ II i III

1. Anatomia wystąpień publicznych i zebrań:
      1. jakich umiejętności wymaga efektywne przemawianie do grup?
      2. czym są wystąpienia publiczne i zebrania?
      3. różnice i podobieństwa pomiędzy wystąpieniem publicznym a prowadzeniem zebrania.
    2. Organizowanie i prowadzenie efektywnych zebrań:
      1. jak prowadzić spotkania operacyjne a jak informacyjne?
      2. w jakim celu, dla kogo, kiedy, gdzie i za pomocą czego, czyli jak zaplanować zebranie,
      3. tworzenie agendy spotkania,
      4. rola lidera zebrania,
      5. 10 zasad skutecznego prowadzenia zebrań.
    3. Jak wywrzeć dobre pierwsze wrażenie?
      1. tajniki mowy ciała profesjonalnego mówcy,
      2. najważniejsze zasady zachowania się podczas wystąpień publicznych – sprawdzone zabiegi aktorów i mówców biznesowych,
      3. jak mówić, siedzieć, stać i poruszać się, aby przykuwać uwagę słuchaczy,
      4. etykieta profesjonalnego ubioru kobiet i mężczyzn.
    4. Konstrukcja wystąpienia:
      1. jak przygotować efektywne wystąpienie publiczne?
      2. struktura diamentu – 3 kluczowe etapy,
      3. określenie celu prezentacji,
      4. analiza potrzeb odbiorców i dostosowanie do nich wystąpienia.
    5. Precyzyjna komunikacja werbalna:
      1. zabłyśnij na wejściu – czyli sposoby na mocne otwarcie prezentacji,
      2. nigdy nie zaczynaj od…
      3. jak zakończyć wystąpienie w niezapomnianym stylu,
      4. zatruwacze prezentacji – zwroty osłabiające kontakt ze słuchaczami,
      5. zasady używania liczb,
      6. kluczowe zasady tworzenia prezentacji multimedialnych,
      7. wzrokowcy, słuchowcy, kinestetycy – używanie wszystkich kanałów sensorycznych w trakcie prezentacji.
    6. Opanować tremę:
      1. techniki antystresowe zmniejszające napięcie wewnętrzne przed prezentacją lub zebraniem,
      2. przekonania ograniczające i wspierające,
      3. 10 zabiegów dzięki, którym zmniejszysz swój stres przed wystąpieniem publicznym.
    7. Podsumowanie szkolenia:
      1. wiem na jakim etapie jestem i jaka droga przede mną,
      2. Najistotniejsze punkty zapalne.
  • Zajęcia prowadzi psycholog, International Coach ICC, certyfikowany trener specjalizujący się w szkoleniach menedżerskich i z zakresu rozwoju osobistego. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i International Coaching Community. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego, Akademii Rozwoju Kompetencji Trenerskich, Szkoły Umiejętności Coachingowych przy Ośrodku INTRA oraz Kursu International Coaching Certification. Szkolenia prowadzi od 2003 roku. Doświadczenie zdobywała pracując w Departamentach Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Banku BPH S.A. i Nordea Bank Polska S.A., a także w trakcie współpracy z uczelniami m.in. Politechniką Warszawską, Akademią Leona Koźmińskiego i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Prowadzi szkolenia i coachingi biznesowe dla menedżerów średniego i wyższego szczebla.

• Lokalizacja Kraków, ul. Szujskiego 5
    Termin 06/03/2016 – 08/03/2016 Niestety szkolenie już się odbyło. Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem napisz do nas

Uwaga! Cena promocyjna (10% rabatu) przy zgłoszeniu do 11 lutego wynosi: 1.755 zł.

- indywidualne konsultacje z Trenerem,
    - noclegi w pokoju 2-os. (6/7 i 7/8 marca), dopłata 100 zł do „jedynki” za pobyt,
    - pełne wyżywienie (2 śniadania, 3 obiady, 2 kolacje, całodzienny serwis kawowy),
    - zajęcia integracyjne,
    - prezent od firmy Optima dla każdego Uczestnika.

Istnieje możliwość udziału w szkoleniu bez zakwaterowania, wówczas cena wynosi:
    Cena regularna: 1.590 zł.
    Cena promocyjna przy zgłoszeniu do 11 lutego: 1.431 zł.

Cena bez zakwaterowania zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, Certyfikat, obiady, serwis kawowy w czasie szkolenia, kolację w drugim dniu szkolenia oraz konsultacje z Trenerem.

Szkolenia finansowane ze środków publicznych są zwolnione z podatku VAT. W przypadku uczelni niepublicznych do ceny należy doliczyć 23% VAT.

• Warunki uczestnictwa

• Kartę zgłoszeniową należy przesłać faksem na nr 58 727 99 33 lub na adres e-mail optima@optima.edu.pl
    • Przesłanie karty zgłoszeniowej jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu
    • Po otrzymaniu karty zgłoszeniowej otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa na adres e-mail podany w formularzu, co jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników szkolenia (w momencie wyczerpania miejsc Organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia listy uczestników).
    • Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie wpłaty na konto organizatora najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia, jednak nie wcześniej niż po otrzymaniu od Organizator potwierdzenia organizacji zajęć. Numer rachunku bankowego: mBank 88 1140 2004 0000 3302 7511 5949